II liga koszykarek. Dwa ligowe zwycięstwa Stali Brzeg

Jarosław Staśkiewicz
W akcji kapitan Stali Justyna Daniel.
W akcji kapitan Stali Justyna Daniel. Roman Baran
Podczas weekendu w Brzegu rozgrywano Memoriał Włodzimierza Siudy z udziałem czterech zespołów, które na co dzień rywalizują ze sobą w II lidze. Turniej wygrał MUKS Poznań, ale gospodynie odniosły dwa cenne zwycięstwa.

Szefowie drużyn rywalizujących w turnieju, czyli: Stali, MUKS-u Poznań, Ślęzy Wrocław i Ostrovii Ostrów Wielkopolski postanowili wykorzystać okazję i aż trzy mecze turniejowe potraktowano jednocześnie jako spotkania ligowe.

To dodało emocji i sprawiło, że stawka tych pojedynków była podwójna.

- Dla nas najważniejsze były mecze ligowe i te wygraliśmy - cieszył się trener Dariusz Konstańciuk.

Stal najpierw pewnie i wysoko wygrała z Ostrovią II Ostrów Wielkopolski, a dziś pokonała Ślęzę II Wrocław.

Ten ostatni mecz był bardziej zacięty, a rywalki nie poddawały się do ostatnich minut.

- Przede wszystkim nastawialiśmy się na mecze ligowe, ale wczorajsze spotkanie turniejowe z Poznaniem było bardzo zacięte, kosztowało nas dużo sił i dzisiaj w meczu ze Ślęzą było widać zmęczenie - oceniała Agata Majka, najskuteczniejsza zawodniczka w turnieju.

Środkowa Stali w II połowie musiała opuścić parkiet, bo w starciu z rywalką boleśnie stłukła kolano. Ale gdy wrocławianki zaczęły odrabiać straty, wróciła na boisko. - Lepiej kontrolować wynik, niż później miałyby się trafić jakieś niespodzianki - tłumaczyła zawodniczka.

Mniej szczęścia miała Ewelina Buszta, która w spotkaniu z MUKS-em skręciła nogę i będzie musiała pauzować przez dłuższy czas.

O ile brzeżanki dwa mecze ligowe wygrały, to losy zwycięstwa w Memoriale Włodzimierza Siudy (zmarły przed laty działacz koszykówki i prezes Stali) rozstrzygnął się w sobotnim meczu brzeżanek z MUKS-em.

Z tego pojedynku górą wyszły poznanianki i choć dziś przegrały z Ostrovią to zachowały pierwsze miejsce.

Nietypowo zakończył się ostatni pojedynek turnieju, w którym rywalizowała Ślęza Wrocław i Ostrovia. Oba zespoły wystąpiły w I-ligowych składach i choć faworytem była Ślęza, to po 40 minutach na tablicy widniał wynik 76:76.

Drużyny nie zdecydowały się na rozgrywanie dogrywki i obu ekipom przyznano po 1,5 punktu.

4. Ślęza Wrocław 4,5 pkt

Stal grała w składzie (po nazwiskach suma punktów zdobyta w turnieju): Majka 68, Daniel 41, Mićków 23, Teklińska 46, Kozera 14, Księżopolska 13, Iwanicka 10, Bucyk 2, Błasiak, Buszta, Kudłak, Płuciennik, Podgórska, Tudaj. Trener Dariusz Konstańciuk, asystent Paweł Ciszewski.