II liga koszykarek. Stal Brzeg - MUKS Poznań 65:59

Jarosław Staśkiewicz
Swój udział w zwycięstwie Stali miała też Karolina Kozera (na pierwszym planie), która rzuciła 5 punktów. Jarosław Staśkiewicz
Brzeżanki przerwały dobrą passę poznanianek, które dotąd miały na koncie komplet pięciu zwycięstw.

Co ważne, Stal wygrała zasłużenie, prowadząc przez większą część spotkania.

Drużyna Dariusz Konstańciuka swoją przewagę wypracowała w pierwszej kwarcie meczu, choć ta jeszcze do siódmej minuty była wyrównana. Wtedy trener Stali wziął czas i do końca tej odsłony rywalki nie zdobyły już kosza, tracąc 10 punktów z rzędu.

W drugiej kwarcie brzeżanki osiągnęły już 17-punktową przewagę, a poznanianki nie mogły poradzić sobie z ich szybkimi atakami napędzanymi przez Martynę Mićków, a kończonymi zwykle przez Aleksandrę Teklińską i Justynę Daniel.

Goście nie zamierzali się jednak poddawać i do ostatniej minuty meczu próbowali odrobić dystans. Mocniejsza obrona, a w ostatniej kwarcie pressing na całym boisku zaczęły przynosić skutek, a gospodynie nie były już tak skuteczne.

Szwankował szczególnie rzut z dystansu, brzeżanki nie broniły też dobrze własnego kosza i rywalki bardzo często zbierały piłki po swoich niecelnych rzuty. Dzięki temu w 38 minucie MUKS zdołał zmniejszyć straty do dwóch punktów.

Na szczęście w ostatnich fragmentach spotkania nasze koszykarki popisały się kilkoma dobrymi akcjami zespołowymi kończonymi zwykle przez Agatę Majkę, dzięki czemu dwa punkty pozostały w Brzegu.

Stal Brzeg - MUKS Poznań 65:59 (40:29)
Stal: Daniel 15 (1x3), Mićków 15 (1x3), Teklińska 14 (1x3), Majka 13, Kozera 5, Buszta 3, Iwanicka. Trener Dariusz Konstańciuk.