II liga koszykarzy. Pogoń Prudnik kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa

Tomasz Madziar wrócił po kontuzji i zaliczył udany występ.
Tomasz Madziar wrócił po kontuzji i zaliczył udany występ. Sławomir Jakubowski
W niedzielę nasz zespół pokonał Sudety Jelenia Góra 87:73.

Nasz zespół dość spokojnie i wyraźnie pokonał spadkowicza z I ligi i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. To był piaty mecz w sezonie i piąte zwycięstwo.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od “trójki" Marcina Łakisa, a co ciekawe ten zawodnik oddał w całym spotkaniu osiem rzutów i wszystkie były celne.

Gospodarze przez trzy kwarty powiększali swoją przewagę. Na koniec pierwszej odsłony cztery punkty z rzędu zdobył center prudniczan Jarosław Pawłowski, który toczył pod koszem twardą walkę o piłkę przy zbiórkach z Jakubem Czechem. Indywidualnie miał mniej zbiórek, ale w całym spotkaniu to gospodarze dominowali na tablicach.

Mieli oni w swoim składzie nie tylko skutecznych: starszego z braci Łakisów i Pawłowskiego, ale także dotrzymujących im kroku: Szymona Kucie i Tomasza Madziara, który wrócił do gry po dwóch meczach przerwy spowodowanej kontuzją.

Przewaga Pogoni stale więc rosła i w 27. min wynosiła 25 punktów (67:42). Tego w żaden sposób nie można było roztrwonić. Jeleniogórzanie zmniejszyli nieco straty w ostatniej kwarcie, ale wynik i tak był pod kontrolą.

W najbliższej kolejce Pogoń powinna spokojnie wygrać na parkiecie autsajdera we Wschowie, a za niespełna dwa tygodnie do Prudnika przyjeżdża faworyt ligi - WKK Wrocław.
Pogoń Prudnik - Sudety Jelenia Góra 87:73 (21:14, 26:18, 26:20, 14:21)
Pogoń: Lipiński 2, Kucia 15 (1x3), M. Łakis 17 (3x3), Lepczyński 5, Pawłowski 26 (1x3) - Jankowski, T. Łakis 2, Odrobina, Bolibrzuch, Madziar 20, Trytek. Trener Tomasz Michalak.