II liga mężczyzn. Wygrana AZS-u Opole w Rybniku

Opolanie już w pierwszym secie pozbawili rywala złudzeń.

Volley Rybnik - AZS Politechnika Cementownia Odra Opole 0:3 (-16, -21, -22)

AZS: Nalepka, Jeton, Jankowski, Swodczyk, Jutkiewicz, Szlendak, Dzikowicz (libero). Trenerzy: Zbigniew Rektor i Dorota Borzucka.

Akademicy rozpoczęli drugą rundę sezonu od wyjazdowego spotkania z Volleyem Rybnik.

Na własnym parkiecie ograli go 3:0, choć po dwóch gładkich setach w trzecim pokonali rywala dopiero 34:32.

Bardzo podobnie było w Rybniku. W pierwszej partii podopieczni trenera Zbigniewa Rektora dominowali we wszystkich elementach i pewnie wygrali do 16. W kolejnym secie znów łatwo uzyskali wyraźną przewagę i chyba się zdekoncentrowali, bo po kilku błędach i złych atakach rybniczanie doprowadzili do remisu 20:20. Jednak potem nie byli w stanie zagrozić AZS-owi.

W trzeciej partii miejscowi, tak jak w Opolu, zagrali zdecydowanie lepiej. W efekcie po dwóch blokach mieli dwa punkty przewagi i utrzymywali je dość długo. W decydującym momencie goście poprawili zagrywkę i przyjęcie, wyprowadzać zaczęli skuteczne kontry. Doprowadzili do remisu, a następnie uzyskali skromną przewagę i pewnie sięgnęli po komplet punktów.

- To był w naszym wykonaniu dobry mecz, nie pozwoliliśmy rywalowi na wiele, a wyniki dwóch ostatnich setów nie oddają naszej przewagi - podsumował trener Zbigniew Rektor. - Momenty gapiostwa pozwalały Rybnikowi niwelować dystans, ale po czasie i reprymendzie moi zawodnicy wracali do swojej gry.