II liga siatkarzy: UKS Strzelce Opolskie - AZS Politechnika Opole 3:0

Atakuje Adam Woźnica (UKS).
Atakuje Adam Woźnica (UKS). Sławomir Jakubowski
Spotkanie zakończyło się w przysłowiową „godzinę z prysznicem”, a goście nie mieli nic do powiedzenia.

Spotkanie miało jednostronny przebieg, a przewaga miejscowych była ogromna. Dwa pierwsze sety miały niemal identyczny przebieg. Gospodarze szybko budowali swoja przewagę i bez trudu dowozili wysoką wygraną. Zawodnicy ze Strzelec zagrywali mocno, pewnie i od razu spychali do defensywy akademików z Opola. Szczególnie groźny w tym elemencie był niewysoki Mateusz Łysikowski, który potężnymi uderzeniami nękał rywali. Nie ustępowali mu wcale Adam Rajski, Adam Woźnica i Rafał Sokołowski. Zawodnicy z Opola mieli ogromne problemy z przyjęciem ich zagrywek i w efekcie musieli atakować z trudnych pozycji. Za każdym razem czekał już na nich szczelny blok miejscowych, którzy całymi seriami zdobywali punkty po bloku na swoich rywalach.

Po dwóch setach bez historii, jedynie do połowy trzeciej partii trwała w miarę wyrównana walka. Miejscowi popełniali w tym secie więcej błędów własnych i częściej mylili się w ataku. Tak było jedynie do stanu 11:11. Dwa asy serwisowe Woźnicy, błąd w ataku Adama Wróbla i wszystko wróciło do normy. Strzelczanie wrócili do swojej gry i ponownie wysoko i pewnie wygrali ostatniego seta.

UKS Strzelce Opolskie – AZS Politechnika Opole 3:0 (16, 14, 18)

UKS: Łysikowski, Dąbrowski, Ziółkowski, Rajski, Woźnica, Sokołowski, Podporaczyński (l). Trener Roland Dembończyk

AZS: Brzozowski, Dobrowolski, Ciach, Zubek, Herich, Kubieniec, Mata (l) – Spelak, Wróbel, Kopacz. Trener Zbigniew Rektor

Sędziowali: Maciej Chudzik (Sosnowiec), Piotr Lenart (Będzin).