II liga szczypiornistów: wygrana ASPR-u Zawadzkie w zaległym meczu

Lesław Kąpa zdobył pięć goli dla naszej drużyny.
Lesław Kąpa zdobył pięć goli dla naszej drużyny. Sławomir Jakubowski
Nasi zawodnicy rozgromili na własnym parkiecie drużynę Dziewiątki Legnica 40-20.

Różnica między obydwoma zespołami jest ogromna. Zespół z Zawadzkiego jest wiceliderem tabeli i we wcześniejszych 12 meczach stracił tylko trzy punkty. Legniczanie natomiast zajmują ostatnią pozycję i mają tylko trzy punkty na koncie.

Tę różnicę było widać w środowym meczu, choć nie od początku. W pierwszym kwadransie nasza drużyna grała bowiem słabo, zwłaszcza w defensywie i w 15. min był remis 7-7. Druga część tej odsłony w pełni już należała do gospodarzy, którzy wypracowali sobie siedem goli przewagi.

Początek drugiej połowy również nie był udany w wykonaniu podopiecznych trenera Łukasz Morzyka. Goście zniwelowali nieco straty i w 35. min było 20-15. To dość mocno podrażniło szczypiornistów z Zawadzkiego, którzy ostro wzięli się do pracy i w ciągu następnych 12 minut rzucili 11 bramek sami tracąc zaledwie jedną. Zresztą do końca spotkania nasi zawodnicy grali skutecznie w ataku i stale powiększali przewagę.

Po tym zwycięstwie drużyna APSR-u utrzymała dystans do prowadzącego w tabeli Moto Jelcza Oława, do którego traci jeden punkt. To między tymi zespołami rozstrzygną się losy bezpośredniego awansu do I ligi. Trzeci w tabeli Bór Oborniki Śląskie traci bowiem do ASPR-u pięć punktów.

ASPR Zawadzkie - Dziewiątka Legnica 40-20 (17-10)
ASPR: Donosewicz, Puszkar - Albingier 3, Hertel 4, Kubillas, Kulej 3, Krygowski 4, Zagórowicz 6, Szulc 4, Szlensog 2, Skowroński 1, Całujek 2, Kalisz 5, Płonka 1, Kąpa 5. Trener Łukasz Morzyk.