III liga piłkarska. Stal Brzeg - Carina Gubin 3:0

Adrian Gajewski
Pewne zwycięstwo Stali Brzeg z Cariną Gubin.
Pewne zwycięstwo Stali Brzeg z Cariną Gubin. Stal Brzeg
Stal Brzeg zanotowała piąte domowe zwycięstwo z rzędu. W meczu z Cariną Gubin brzeżanie zaprezentowali się bardzo solidnie i zasłużenie wygrali 3:0, nie pozostawiając rywalom żadnych szans.

Goście z Gubina prezentowali się w tym spotkanie poprawnie i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Najlepszą z nich mieli już w 1. minucie, jednak nie byli w stanie wykorzystać błędu brzeskiego bramkarza i po tym jak wypuścił on piłkę z rąk, zawodnik Cariny trafił w słupek. Następnie do głosu doszli gospodarze i w 8. minucie wynik spotkania otworzył Michał Sypek. W dalszej części pierwszej połowy to Stal dominowała, jednak na kolejne gole kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Brzegu musieli poczekać do drugiej połowy.

Po przerwie zawodnicy Cariny Gubin zaczęli grać bardzo odważnie, jednak to też pozwalało brzeżanom na wyprowadzanie kontrataków. W 61. minucie Stal wyszła na dwubramkowe prowadzenie, a autorem trafienia na 2:0 był Bronisławski, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze w 88. minucie jeszcze podwyższyli rozmiary zwycięstwa, a to wszystko za sprawą Niemczyka, który zachował się przytomnie w polu karnym i trafił do siatki.

Dzięki tej wygranej brzeżanie są na dobrej drodze do utrzymania w III lidze. Ostatnio drużyna prezentuje się coraz lepiej i widać, że trener Nowacki wykonuje dobrą pracę.

- Nie ulega wątpliwości, żeby byliśmy zespołem lepszym. Zawodnicy dobrze zrealizowali plan, jaki nakreśliliśmy sobie przed spotkaniem. Wiedzieliśmy, że Gubin gra krótkimi podaniami, chcą budować grę od tyłu i dlatego też wczoraj ustawiliśmy się nisko, pod atak szybki i z kontrataków strzeliliśmy dwie bramki. Jestem bardzo zadowolony z gry defensywnej, tutaj widzę ciągły progres, a nasze zachowania na boisku wyglądają coraz lepiej. Chłopaki rozumieją, jak chcemy grać i realizują to. Złapaliśmy duży luz w swoich poczynaniach i jest to widoczne na murawie. Tak naprawdę od meczu z Polonią Bytom niezmiennie prezentujemy bardzo wysoki poziom gry. W kolejnych spotkaniach nadal chcemy go utrzymać, a wtedy wierzę, że możemy zakończyć sezon na 8. miejscu - powiedział trener Marcin Nowacki.

29. kolejka III ligi (grupa 3)
Stal Brzeg - Carina Gubin 3:0 (bramki: Sypek 8', Bronisławski 61', Niemczyk 88')
Stal: Stitou - Leończyk, Wdowiak, Lechowicz, Ograbek, Kuriata (54' Niemczyk), Czajkowski (71' Danielik), Sypek (84' Nowakowski), Matusik (71' Dychus), Bronisławski, Celuch (84' Podgórski). Trener Marcin Nowacki.
Żółte kartki (Stal): Czajkowski, Sypek
Sędziował: Maciej Habuda (Dolnośląski ZPN)