Ile oszczędzisz porównując?

Artykuł sponsorowany
Jako właściciel pojazdu zapewne zauważyłeś, że ceny OC rosną z każdym odnowieniem obowiązkowej polisy. Tendencja jest widoczna w całej branży, trudno więc przypuszczać, żeby w najbliższym czasie były szanse na jakieś powszechne obniżki. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż masz szanse płacić mniej niż dotychczas. Dowiedz się, ile oszczędzisz dzięki kalkulatorowi OC!

Ogromne różnice u ubezpieczycieli
Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, aż 63%, czyli praktycznie 2/3 polskich właścicieli pojazdów ubezpiecza je w jednym z trzech towarzystw. Są to PZU, Warta oraz Ergo Hestia; marki dobrze znane, od lat działające na rynku. Warto jednak pamiętać, że w branży funkcjonuje aż kilkadziesiąt innych podmiotów, ale, jak widać, polskim kierowcom zwyczajnie nie chce się porównywać ofert.

Odpowiesz: „od lat wybieram sprawdzone firmy, jak na przykład Allianz, ponieważ wiem, że gwarantują wysoką jakość”. Szkopuł w tym, że wszystkie OC podlegają tym samym przepisom, a te jasno stanowią, że zakres obowiązkowej polisy jest zawsze identyczny. Niezależnie od ceny i firmy zawsze otrzymujesz to samo!

Oczywiście, pewne marki są popularniejsze, bardziej rozpoznawalne, znane ze względu na liczne punkty obsługi klienta czy szeroką ofertę innych ubezpieczeń. Ale jeżeli chodzi o obowiązkową polisę OC, w dzisiejszych czasach powinna Cię interesować przede wszystkim cena. Nie warto przepłacać, skoro zawsze dostajesz ubezpieczenie z takim samym zakresem ochrony.

Pomimo identycznego zakresu różnice w cenie OC są ogromne. To znaczy... jakie? Pozwól, że zaprezentujemy garść faktów liczbowych. Przykładowo, w Warszawie różnica cenowa pomiędzy OC dla tego samego kierowcy i jego auta w odmiennych towarzystwach może wynieść nawet... 700 złotych. Symulacje są bezlitosne. Okazuje się, że ten sam kierowca otrzyma w różnych miastach polisę, której cena waha się nawet o 1000 złotych!

Kilkaset złotych Więcek za identyczną usługę, która obowiązuje wszystkich posiadaczy zarejestrowanych pojazdów w Polsce. Przesada? Rynek działa w swoim tempie. Lata konkurencji i dumpingowych zagrywek musiały się tak skończyć. Dziś wszystkie firmy solidarnie podwyższają ceny, aczkolwiek nadal możesz zaoszczędzić. Po prostu porównaj. Nie bądź jak większość kierowców. Zobacz, gdzie masz najtaniej i zmień swojego ubezpieczyciela!

Tańsze OC krok po kroku
Wygospodaruj dosłownie chwilę wolnego czasu, gdy będzie zbliżał się czas odnowienia ubezpieczenia (lub podpisania pierwszej umowy – dla początkujących to jeszcze ważniejsze). Znajdź w Internecie kalkulator OC AC Najtaniej u Agenta. Na tej stronie w bardzo prosty sposób porównasz oferty z aż 55 towarzystw, a jeśli wybierzesz najtańsze, zyskasz nawet 75%. Brzmi zachęcającą? Kliknij!

Następne zadanie to wypełnienie formularza. Towarzystwa są zainteresowane parametrami Twojego pojazdu (producent, rocznik, model, wariant, pojemność silnika, zabezpieczenia itp.), Twoimi doświadczeniami w roli kierowcy, a także posiadanymi zniżkami. Jeżeli przez kilka lat jeździłeś bez szkód, Twoje OC będzie niższe o nawet 60% tylko z tego tytułu.

Może się wydawać, że formularz jest szczegółowy, a liczba pytań duża. Prawda jest jednak taka, że firmy bardzo skrupulatnie wyliczają wysokość składki. Wypełniając formularz w kalkulatorze OC, otrzymujesz błyskawiczną odpowiedź, gdzie jest najtaniej, kto ma dla Ciebie najlepszą ofertę.

Skoro zakres polisy zawsze jest ten sam, nie warto przepłacać. Nie bądź jak Ci, którzy w samej stolicy płacą o 700 złotych więcej tylko z powodu nieszukania korzystniejszego ubezpieczenia. Ceny idą w górę, ale Ty znasz już sposób na zminimalizowanie kosztów!

Dodaj ogłoszenie