Imprezy na Opolszczyźnie odwoływane z powodu koronawirusa

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Wiele imprez już zostało odwołanych ze względu na coraz więcej zachorowań na koronawirusa. W kolejnych dniach z pewnością lista ta się powiększy.
Wiele imprez już zostało odwołanych ze względu na coraz więcej zachorowań na koronawirusa. W kolejnych dniach z pewnością lista ta się powiększy. mat. organizatora
Opolskie instytucje odwołują imprezy zaplanowane na najbliższe dni i tygodnie. Jest to spowodowane kolejnymi przypadkami koronawirusa w Polsce i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie odwołał targi pracy "Partner 2020" zaplanowane na piątek, 13 marca, w hali Nysa. Miało się na nich zaprezentować ponad 40 wystawców z ofertami pracy dla kilkuset osób. Wydarzenie zostało odwołane w związku z podjętymi środkami ostrożności dotyczącymi zagrożenia koronawirusem.

Ze względu na to, że targi są wydarzeniem o charakterze regionalnym, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego zrezygnowaliśmy z ich organizacji w tym terminie - tłumaczy Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

10 i 11 marca nie odbędą się także VII Targi Edukacyjne EDU OPOLE 2020. Nowy termin wydarzenia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym to 28-29 kwietnia.

18 marca miały odbyć się XII Akademickie Targi Pracy w Łączniku Politechniki Opolskiej. Akademickie Biuro Karier Politechniki Opolskiej poinformowało o ich odwołaniu.

20 marca w opolskim CWK miała się odbyć XVII Gala Biznesu Izby Gospodarczej. Została przeniesiona na 9 października.

Do skutku nie dojdą też 38. Opolskie Targi Konsumpcyjne w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym zaplanowane na 18 marca. Nie jest znany nowy termin imprezy.

Odwołano także Ogólnopolskie Targi "Złota Rączka - Rodzina w Domu". Impreza została przeniesiona z 14-15 marca na 17-18 października. Miejsce wydarzenia, program oraz wszystkie atrakcje pozostają bez zmian.

Automotive CEE Day, spotkanie dla firm z branży motoryzacyjnej, które zaplanowano w opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym na 26-27 marca, ma odbyć się w czerwcu.

W niedzielę (8 marca), w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje w tej sprawie podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach do Głównego Inspektora Sanitarnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska