Inauguracyjna wygrana ASPR Zawadzkie

Zaktualizowano
Rozgrywający ekipy z Zawadzkiego - Denis Hertel.
Rozgrywający ekipy z Zawadzkiego - Denis Hertel. Oliwer Kubus
Przygodę z grupą czwartą 2 ligi mężczyzn i nowym towarzystwem ASPR Zawadzkie rozpoczęła od wygranej w Przeworku z tamtejszym Orłem.

Przed spotkaniem w Prze­worsku nie brakowało jednak obaw, gdyż kontuzje wyeliminowały dwóch bramkarzy. O ile Sławomir Donosewicz ma być gotowy za tydzień, o tyle Piotra Puszkara czeka dwumiesięczna przerwa.

W efekcie w bramce zadebiutował ledwie 16-letni Adam Kalinowski. Junior młodszy zespołu z Zawadzkiego starał się z całych sił i zanotował kilka dobrych interwencji, a w drugiej części obronił rzut karny. Starsi i bardziej doświadczeni koledzy musieli jednak solidnie pracować w obronie, a szczególnie nadrabiać w ofensywie.

- Długimi momentami gra toczyła się bramka za bramkę, a prowadzenie zyskiwaliśmy po przechwytach i kontrach - powiedział Jacek Pietrzela, prezes ASPR. - Młody bramkarz wiele nie mógł nam pomóc, ale robił co mógł. To nie był nasz dobry mecz i z pewnością stać nas na lepszą grą.

Taka była w dwóch fragmentach meczu. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do ASPR i zanosiło się na łatwą przeprawę. Po trafieniach Marcelego Migały, Michała Krygo­wskiego i Kewina Kubillasa oraz dwóch Pawła Zagórowicza nasi prowadzili 5-1, a za chwilę 7-2. Tyle że w kolejnych minutach to rywal wykorzystywał błędy gości i po kontrach niwelował dystans. W 12. min przegrywał 5-8, w 19. min doprowadził do remisu 11-11, a w 27. min prowadził 15-14.

Końcówka pierwszej części należała jednak do ekipy z Zawadzkiego, która popracowała w obronie, a bramki rzucali ci, których po to sprowadzono do ASPR-u: Migała i Łukasz Szlinger. Cztery trafienia z rzędu tych graczy z ekstrakla­sowym doświadczeniem sprawiły, że po 30 minutach Opolanie wygrywali 18-15.
- Druga połowa upłynęła na wymianie ciosów, a obie ekipy w obronie już niespecjalnie popracowały - dodał Pietrzela. - Trzymaliśmy wynik atakiem, ale w kolejnych spotkaniach musimy lepiej bronić, bo rywale będą silniejsi.

Orzeł Przeworsk - ASPR Zawadzkie 31-35 (15-18)
ASPR: Kalinowski - Kaczka, Hertel, Kubillas 2, Kulej, Krygowski 3, Zagórowicz 4, M. Morzyk, Szlen­sog 6, Skowroński, Wacławczyk 3, Całujek 3, Szlinger 9, Kalisz, Migała 5. Trener Łukasz Morzyk.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.