Indywidualny Puchar Polski dla Arkadiusza Michalskiego

Sztangę dźwiga zwycięzca zawodów Arkadiusz Michalski
Sztangę dźwiga zwycięzca zawodów Arkadiusz Michalski Sławomir Jakubowski
Faworytami do końcowego triumfu byli zawodnicy Budowlanych Opole i zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył jeden z nich.

W sobotnie przedpołudnie w hali Budowlanych w Opolu odbyły się zawody Indywidualnego Pucharu Polski w podnoszeniu ciężarów. Wśród faworytów byli reprezentanci opolskiego klubu: Krzysztof Zwarycz i Arkadiusz Michalski, którzy z kwietniowych mistrzostw Europy wrócili z brązowymi medalami. Obaj po starcie byli zadowoleni, choć Michalski w zawodach zwyciężył, natomiast Zwarycz uplasował się w środku stawki zajmując piąte miejsce.

– Mówię szczerze, że jestem zadowolony – przekonywał Zwarycz. - Tydzień temu naderwałem mięsień dwugłowy uda i nie byłem w optymalnej dyspozycji.

Michalski, choć w klasyfikacji Sinclaira zwyciężył zaledwie o 0,1 pkt, to jego wygrana była pewna, gdyż miał jeszcze jedno podejście do dyspozycji. Po zapewnieniu sobie wygranej nie wyszedł już jednak na pomost. – Nie było sensu wychodzić do trzeciej próby, w końcu to turniej indywidulany – zaznaczał Michalski. – Skoro do wygranej wystarczyły dwa podejścia, to trzeba szanować siły. Zwłaszcza, że zawody odbywały się tylko trzy tygodnie po ME. Zrobiłem wynik, który sobie wcześniej zaplanowałem. Spodziewałem się, że o wygraną będzie znacznie trudniej.

Na najniższym stopniu podium stanął inny zawodnik Budowlanych Daniel Dołęga. Naszych zawodników trochę nieoczekiwanie przedzielił mało znany Daniel Bajer z Tarpana Mrocza, który prowadził po rwaniu.