Informacja o funkcjonowaniu przedszkoli

Materiał partnera zewnętrznego
4 maja 2020 r. weszło w życie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zapisy tego rozporządzenia pozwalają organom prowadzącym na otwarcie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobków na terenie danej gminy. Od 11 maja 2020 r. w gminie Gogolin działać będą w ograniczonym zakresie, zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, następujące placówki:

  • Publiczne Przedszkole nr 1 w Gogolinie i oddział zamiejscowy w Górażdżach,
  • Publiczne Przedszkole nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Brzechwy w Gogolinie z filią w Zakrzowie.

Ze względu na brak zgłoszeń rodziców, działalności nie rozpocznie oddział przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Kamieniu Śląskim. Uruchomienie oddziału przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Malni zaplanowane jest natomiast na 18 maja.

W związku ze znaczącymi ograniczeniami liczby dzieci w jednym oddziale (maksymalnie 12 osób), decyzję o przyjęciu dziecka do przedszkola podejmują placówki. Wszelkie informacje na ten temat uzyskać można w danej placówce oświatowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie