ING Bank zmienia sposób potwierdzania płatności kartą w internecie. Co muszą zrobić klienci?

Tomasz Wróblewski
Tomasz Wróblewski
Płatność kartą w internecie. ING Bank wprowadza tę zmianę z powodu dyrektywy unijnej PSD2.
Płatność kartą w internecie. ING Bank wprowadza tę zmianę z powodu dyrektywy unijnej PSD2.
ING zmieniło w środę (30 września) sposób potwierdzania płatności kartą w internecie. Zmiana dotyczy wszystkich kart debetowych, przedpłaconych i kredytowych wydanych przez bank.

Na czym polega zmiana

Klienci ING obecnie płatności kartą w internecie potwierdzali za pomocą kodów SMS. W jaki sposób będą to robić teraz?

  • W aplikacji mobilnej Moje ING klient przy płatności kartą zobaczy stronę ze szczegółami transakcji z prośbą o jej potwierdzenie w aplikacji. Po sprawdzeniu czy wszystko się zgadza, klient będzie musiał zalogować się do banku w aplikacji i potwierdzić płatność. W tym wypadku ING Bank nie będzie wysyłać już kodów SMS.

    Jeśli klient nie będzie mógł potwierdzić płatności aplikacją mobilną Moje ING, wtedy na ekranie ze szczegółami transakcji powinien wybrać opcję potwierdzenia kodem SMS. Następnie zobaczy stronę logowania do bankowości internetowej Moje ING, a po zalogowaniu – szczegóły transakcji. Następnie klient będzie musiał sprawdzić, czy wszystko się zgadza i potwierdzić ją kodem SMS wysłanym na telefon.

  • Jeśli klient nie ma aplikacji mobilnej Moje ING, przy płatności kartą zobaczy stronę logowania do bankowości internetowej Moje ING, a po zalogowaniu – szczegóły transakcji. Po sprawdzeniu, czy wszystko się zgadza, będzie mógł potwierdzić transakcję kodem SMS wysłanym na telefon.

Jak się przygotować

Klient banku powinien zaktualizować aplikację mobilną Moje ING na swoim telefonie do najnowszej wersji, która umożliwi potwierdzanie płatności kartą.

Dlaczego ING Bank wprowadza tę zmianę

To efekt dyrektywy unijnej PSD2 wdrożonej w Polsce ustawą o usługach płatniczych, która wymaga od banku stosowania silnego uwierzytelniania, czyli dodatkowego potwierdzenia, gdy klient płaci kartą w internecie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska