Inspektorzy Opolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali zaniedbane psy z jednej z plebanii w powiecie brzeskim

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W takich warunkach przetrzymywane były psy na jednej z plebanii w gminie Grodków.
W takich warunkach przetrzymywane były psy na jednej z plebanii w gminie Grodków. TOZ Opole
Opolski TOZ informuje, że będzie składać w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz wnioskować o zwrot kosztów leczenia i utrzymania odebranych psów.

Jak informuje opolski TOZ, osoby zgłaszające interwencję opowiadały, że codziennie słychać było przeraźliwe wycie zamkniętych w kojcu psów.

Zwierzęta brodziły, a wręcz tonęły w swoich odchodach od kilku miesięcy, a z kojca wydobywał się niewyobrażalny smród - mówią wolontariusze. - Same również były całe oblepione odchodami. Nigdzie miały też ani wody, ani jedzenia. Zastanawiamy się tylko, gdzie rzucono im pokarm? Na to łajno? Spodziewaliśmy się, że może być źle, ale to co tam zastaliśmy, przerosło nasze wyobrażenia.

Saba i Cezar zostały odebrane księdzu i umieszczone w hotelach. Miesięczny koszt pobytu tam to 1200 zł, do tego dochodzą koszty diagnostyki, sterylizacji i szczepień.

Dziękujemy ogromnie policjantom z Komisariatu Policji w Grodkowie za asystę i wsparcie podczas naszej interwencji - mówią inspektorzy opolskiego TOZ-u.

Opolski TOZ informuje, że będzie składać w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz wnioskować o zwrot kosztów leczenia i utrzymania odebranych psów.

Do tego czasu jednak wszystkie koszty spadają na nas - mówią wolontariusze. - Dlatego prosimy o wsparcie.

Tak można wpłacać pieniądze:

  • Poprzez portal https://zrzutka.pl/txtf66
  • Na konto: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Opolu
  • ul. Katedralna 6/4 45-008 Opole. Numer konta: 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085 Tytuł: Cezar i Saba
  • Dla przelewów z zagranicy: IBAN: PL 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
  • Kod BIC Swift: PPABPLPKXXX
  • Wpłat można też dokonywać przez PayPal: opole@toz.pl

Czas zimowy i letni przez kolejne 5 lat

Wideo

Dodaj ogłoszenie