Interaktywny film opolskiej agencji. Podróż w czasoprzestrzeni na polowanie w Mosznej i spotkanie z królem Janem Kazimierzem w Głogówku.

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Zdjęcia do interaktywnego filmu przygotowanego przez agencję 5 Żywiołów z Głogówka.
Zdjęcia do interaktywnego filmu przygotowanego przez agencję 5 Żywiołów z Głogówka. archiwum 5 Żywiołów
Interaktywny firm, który pozwala widzowi wpływać na fabułę, przygotowała agencja z Opolszczyzny. Widzowie przenoszą się na wielkie polowanie w pałacu w Mosznej na początku XX w. i do XVII-wiecznego Głogówka, w którym czasowo rezyduje król Jan Kazimierz.

"Jest rok 2177. Podróże w przeszłość, choć bardzo kosztowne i wymagające skomplikowanej aparatury, stały się niedawno rzeczywistością" - to wprowadzenie do filmowej opowieści przygotowanej przez agencję artystyczno-eventową 5 żywiołów z Głogówka.

Bohaterami filmu są agentka Maria Kaczmarek i agent Filip Brzeski - pracownicy europejskiej sekcji Biura Interwencji Temporalnych. To pozostająca pod kontrolą Rady Światowej organizacja, której zadaniem jest przeciwdziałanie próbom zmieniania biegu znanej historii i tworzenia nowych linii czasu.

Portale czasoprzestrzenne przeniosą bohaterów na wielkie polowanie w pałacu w Mosznej na początku dwudziestego stulecia i do siedemnastowiecznego Głogówka, w którym czasowo rezyduje król Jan Kazimierz.

- "Co tam przeżyją? Czy uda im się wypełnić zadania? To zależy od Ciebie!" - czytamy w zapowiedzi stworzonego przez opolską agencję filmu interaktywnego, którego producenci zachęcają: - "Wciel się w rolę agenta lub agentki Biura Interwencji Temporalnych i zapobiegnij katastrofalnym zmianom w historii! Podróżuj przez czas i przestrzeń, pokonuj niezwykłych przeciwników, bądź świadkiem historycznych wydarzeń!"

Film interaktywny pozwala widzowi wpływać na fabułę oglądanego dzieła. "W kluczowych momentach oglądający może wybrać, jak dalej potoczą się losy bohatera lub fabuła filmu. Konsekwencją tych wyborów jest takie lub inne zakończenie opowiadanej na ekranie historii" - wyjaśniają autorzy opolskiej produkcji.

I dodają, że to stosunkowo nowy rodzaj rozrywki, choć pierwszy taki obraz, “Kinoautomat: Człowiek i jego dom” powstał już w 1967.

"Takim właśnie rodzajem rozrywki jest nasz film – to Ty zdecydujesz, jak zachowa się główny bohater, to od Ciebie zależało będzie, co stanie się w kolejnej scenie filmu" - zachęcają.

Produkcja, którą można zobaczyć pod linkiem https://5zywiolow.com/ipc/pl/ - została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Agencja 5 żywiołów działa od 2005 r. Znana jest m.in. z organizacji LARP-ów (rodzaj interaktywnej gry towarzyskiej, w której gracze wcielają się w przydzielone im role) na zamku w Mosznej, w których udział brało dotychczas łącznie kilka tysięcy osób z ponad 50 krajów.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska