Itaka, Rainbow, TUI. Biura podróży odwołują wyjazdy z powodu zagrożenia epidemicznego. Uczestników wycieczek czeka kwarantanna

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Polacy będą mogli wrócić do Polski wyłącznie lotami czarterowymi.
Polacy będą mogli wrócić do Polski wyłącznie lotami czarterowymi. Szymon Starnawski /Polska Press
Kontakt z touroperatorami może być utrudniony, bo od soboty (14 marca) nie działają punkty w centrach handlowych, a infolinie mogą być przeciążone. Biura podróży deklarują, że ich klienci nie zostaną na lodzie. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego, podróżni wracający do kraju będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Można ją odbywać w domu.

Koronawirus i stan zagrożenia. Biuro Podróży ITAKA

Biuro podróży Itaka na miesiąc, bo do 15 kwietnia, zawiesiło wszystkie organizowane wyjazdy.

- W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego i decyzją o przywróceniu granic na 10 dni z możliwością przedłużenia oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informujemy o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA - czytamy na Facebooku firmy.

Pracownicy Itaki będą informować o tym klientów. Zachęcają też, aby osoby, które miały zarezerwowane wycieczki kontaktowały się z punktami sprzedaży (te w centrach handlowych nie działają), by dopełnić formalności i skonsultować zmianę terminu czy nowy cel podróży.

Itaka informuje też, że wszyscy klienci biura przebywający za granicami kraju mają zagwarantowane powroty do kraju. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na domową 14-dniową kwarantannę lub w inne miejsce wskazane przez służby graniczne, jeśli osoba wracająca nie wskaże swojego miejsca zamieszkania. Szczegółowe informacje osoby wracające otrzymają w miejscach przylotu do kraju.

Koronawirus i stan zagrożenia. Biuro Podróży Rainbow

Biuro podróży Rainbow zawiesiło wszystkie loty do 24 marca 2020 roku.

- Będziemy, zgodnie z ogłoszonymi regulacjami, zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty, stosując się do obowiązujących i ogłoszonych w tym zakresie procedur. Proces anulacji postępuje chronologicznie od najwcześniejszych do późniejszych terminów wylotu - w procesie anulacji są obecnie wszystkie wyloty planowane na 14, 15 i 16 marca - głosi komunikat na stronie biura.

Wielu klientów rezerwowało wyjazdy w placówkach, zlokalizowanych w centrach handlowych. Te od soboty (14 marca) nie działają. Dlatego biuro podróży informuje, że kontakt z Rainbow jest możliwy na bieżąco poprzez call center oraz kanał mailowy pod adresem [email protected].

Z przyczyn oczywistych czas oczekiwania na rozmowę w najbliższych dniach może ulec jednak wydłużeniu – prosimy o cierpliwość, bądź kontakt za pomocą maila - apeluje touroperator.

Klienci przebywający za granicą wrócą do kraju planowym lotem, zgodnie z umową, jaką zawarli. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego, klienci wracający po 15 marca, zostaną skierowani na 14-dniową domową kwarantannę.

Koronawirus i stan zagrożenia. Biuro Podróży TUI Poland

Imprezy turystyczne odwołało też biuro podróży TUI Poland. Na razie anulowane zostały wyjazdy mające się odbyć do 31 marca 2020 roku.

Ze wszystkimi klientami, których dotyczy powyższy komunikat, będziemy się kontaktować mailowo, sms-owo oraz telefonicznie. Prosimy oczekiwać kontaktu z naszej strony - informuje touroperator.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło infolinię dot. możliwości przekraczania granic. Informacje są udzielane pod numerem telefonu +48 22 523 88 80

MSZ apeluje też o unikanie wszelkich podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

- W związku z faktem, że na obecnym etapie rozwoju epidemii koronawirusa żadne miejsce na świecie nie jest wolne od ryzyka zakażenia się nim, a w niektórych regionach świata sytuacja zmienia się niezwykle dynamicznie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie wszelkich podróży zagranicznych, które nie są konieczne - czytamy na stronie MSZ.

Jeśli ktoś mimo to decyduje się na wyjazd, powinien stosować się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz monitorować komunikaty Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Od niedzieli, 15 marca od godziny 0:01, Polska zamyka na 10 dni granice naszego kraju dla cudzoziemców. Ograniczone zostaje funkcjonowanie centrów i galerii handlowych. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY NA KOLEJNYCH SLAJDACH >>

Stan zagrożenia epidemicznego. To musisz wiedzieć!

Zawieszenie międzynarodowego ruchu lotniczego

W związku z decyzją polskiego rządu o zawieszeniu międzynarodowych połączeń lotniczych, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, od 15 marca 2020 roku zawieszone zostały wszystkie regularne połączenia.

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają na 10 dni wszystkie połączenia wykonywane zarówno z Polski, jak i z Węgier.

LOT informuje, że w pierwszej kolejności prosi o kontakt telefoniczny pasażerów, którzy mają loty na daty 14 i 15 marca. Pozostałych prosi o kontakt w późniejszych terminach.

od 7 lat
Wideo

Rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami 2024 - przygotowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska