IV liga: Zwycięska kolejka dla Swornicy

Piotr Jeleniewski zdobył gola dla Swornicy, strzałem z 40 metrów.
Piotr Jeleniewski zdobył gola dla Swornicy, strzałem z 40 metrów. Sławomir Jakubowski
Z pierwszej piątki w tabeli komplet punktów wywalczyła tylko ekipa z Czarnowąs. Finisz ligi zapowiada się ekscytująco.

Kandydatów do awansu jest pięciu, a miejsca tylko dwa. Miniona kolejka jeszcze bardziej skomplikowała sytuację, gdyż do rywali doszusowała Swornica. Od pierwszej minuty ekipa z Czarnowąs prezentowała się lepiej od strzeleckiego Piasta, a na dodatek już w pierwszej swojej akcji zdobyła gola. Uderzenie z 40 metrów Jeleniewskiego zaskoczyło bramkarza. Kiedy w 73. min goście prowadzili już 4-1 wydawało się, że jest po Piaście. Tymczasem miejscowi zdobyli dwa gole, a piłkę meczową miał Zoglowek, który trafił w zewnętrzną cześć poprzeczki.

Swornica zbliżyła się do wszystkich zespołów i przeskoczyła Rolnik Wierzbica Górna, gdyż wszystkie w tej kolejce zdobyły tylko po punkcie. TOR pechowo, bo decydującego o wyniku 2-2 gola stracił w 97. min po precyzyjnym uderzeniu stopera Śląska Łubniany - Kalety. Po meczu miejscowi mieli wiele pretensji do arbitra, który pokazywał, że mecz potrawa cztery minuty, a dołożył jeszcze trzy. Szczęście miał za to lider z Namysłowa. Po raz drugi zremisował z Ligotą Turawską, ale tym razem w 82. min przegrywał 1-3, po trzech trafieniach Kowalczyka. Dwa błędy w obronie i strzał Samborskiego oraz główka Kozana, dały Startowi punkt. Z niedosytem wyjeżdżała z Brzegu Polonia Głubczyce. Z osłabioną Stalą prowadziła 1-0, ale nie potrafiła podwyższyć. Stal walcząca o byt wyrównała, a potem była bliższa wygranej.

Najtrudniejsze zadanie stało przed Rolnikiem, ale był on w komfortowej sytuacji bo znał wyniki z soboty. Nie wykorzystał jednak potknięć rywali. Co prawda przeważał niemal cały mecz i prowadził od 11. min, ale pierwszy celny strzał Olimpii (Solan) przyniósł jej gola. Zespół z Lewina do końca umiejętnie się bronił, bo remis go zadowolił.

Wydaje się, że pewny jest los pierwszego zespołu, który spadnie do okręgówki. W meczu dwóch najsłabszych zespołów, obfitującym w sytuacje z obu stron, Romanowski w 88. minucie zapewnił wygraną Startowi Dobrodzień nad GKS Grodków. Ten drugi traci już osiem punktów do bezpiecznej pozycji.
Stal Brzeg - Polonia Głubczyce 1-1 (0-1)
0-1 Kozłowski - 6., 1-1 T. Szczupakowski - 48.

Piast Strzelce Opolskie - Swornica Czarnowący 3-4 (1-2)
0-1 Jeleniewski - 3., 1-1 Kurc - 21., 1-2 A. Steczek - 34. (karny), 1-3 Kowalczyk - 53., 1-4 Błahuta - 73., 2-4 Kurc - 75., 3-4 Miklasz - 83.

Polonia Nysa - Sparta Paczków 1-1 (0-0)
0-1 Ł. Krótkiewicz - 50., 1-1 Bargiel - 66.

Ligota Turawska - Start Namysłów 3-3 (2-0)
1-0 Kowalczyk - 4., 2-0 Kowalczyk - 22., 2-1 Blozik - 50. (samobójcza), 3-1 Kowalczyk - 66., 3-2 Samborski - 81., 3-3 Kozan - 90.

Pogoń Prudnik - Silesius Kotórz Mały 4-0 (1-0)
1-0 Rudzki- 22. (karny), 2-0 Masternak - 53., 3-0 Rudzki - 56., 4-0 Perewizny - 82.

TOR Dobrzeń Wielki - Śląsk Łubniany 2-2 (2-0)
1-0 Sobotta - 4., 2-0 Flis - 18., 2-1 Szypuła - 31., 2-2 Kaleta - 90.

GKS Grodków - Start Dobrodzień 0-1 (0-0)
0-1 Romanowski - 88.

Rolnik Wierzbica Górna - Olimpia Lewin Brzeski 1-1 (1-0)
1-0 Dachowski - 11., 1-1 Solan - 54.