Jak dbać o oczy, aby nie pogarszać wady wzroku? 10 zaleceń okulistów, które pomogą chronić narząd wzroku

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Wady wzroku ma około trzech czwartych społeczeństwa, a tendencja do ich rozwoju i pogłębiania tylko się nasila. Tymczasem o zdrowe oczy i dobry wzrok można i trzeba dbać na co dzień. Sprawdź, czy na pewno znasz wszystkie zalecenia okulistów i przestrzegasz ich na co dzień! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Wady wzroku ma około trzech czwartych społeczeństwa, a tendencja do ich rozwoju i pogłębiania tylko się nasila. Tymczasem o zdrowe oczy i dobry wzrok można i trzeba dbać na co dzień. Sprawdź, czy na pewno znasz wszystkie zalecenia okulistów i przestrzegasz ich na co dzień! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. lightfieldstudios/123RF
Jak dbać o oczy, aby nie pogarszać wady wzroku? Widzimy coraz gorzej, w czym niemały udział ma pandemia i styl życia. Efekty siedzenia w domu to pogłębianie się wad wzroku, co odczuło wiele osób, w tym dzieci. Warto więc wiedzieć, co robić, by nie pogarszać problemów. Sprawdź najważniejsze zalecenia okulistów, które pozwolą dłużej zachować lepsze widzenie!

Jak dbać o oczy, aby nie pogarszać wady wzroku?

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa i wywołana tym zmiana trybu życia oraz pracy odbiły się na zdrowiu naszych oczu. Powodem jest długotrwała praca w bliży, nadmiar niebieskiego światła z ekranów urządzeń elektronicznych i brak relaksu oczu przy patrzeniu w dal – a dodatkowo także zaniedbanie regularnych badań wzroku.

Szacuje się, że wadę wzroku ma 3 na 4 Polaków, a niemal połowa nie bada regularnie swoich oczu. Co więcej, w niedawnym badaniu opinii publicznej IQS jeden na trzech ankietowanych przyznał, że nie dba wystarczająco o oczy, a 1/4 uczestników oceniła stan swoich oczu jako zły, a nawet bardzo zły.

To sytuacja, w której trzeba szybko działać – w przeciwnym razie wady wzroku i choroby oczu będą się pogłębiać, a leczenie może stać się w pewnym momencie niemożliwe lub nieosiągalna będzie znaczna poprawa jakości widzenia.

Jak zachować prawidłowy wzrok? Najważniejsze zalecenia okulistów

Dbanie o oczy to jednak nie tylko noszenie okularów. Sprawdź 10 najważniejszych zaleceń okulistów, które pomogą zachować prawidłowy wzrok!

Zobacz także:

ZOBACZ: Jaki jest wpływ słońca na wzrok? Jak chronić wzrok przed jego działaniem? Dlaczego okulary korekcyjne ze sklepu są szkodliwe dla oczu i środowiska? Ekspert: dr n. med. Anna Maria Ambroziak, okulistka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak dbać o oczy, aby nie pogarszać wady wzroku? 10 zaleceń okulistów, które pomogą chronić narząd wzroku - Strona Zdrowia

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska