Jak działa Zakład Ubezpieczeń Społecznych? Zgłębiali to studenci WSZiA

Marcin Oleksiuk
Studenci studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu zgłębiali zagadnienia dotyczące funkcjonowania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To wspólny projekt uczelni i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Chcemy pokazać, jakie zadania realizuje nasz zakład, jak wygląda system emerytalny w Polsce i jak np. korzystać z platformy do kontaktów on-line - mówi pani Marzena Tomaszewicz, prowadząca zajęcia. - Nie każdy wie, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako e-urząd spełnia standardy instytucji przyjaznej i otwartej na nowoczesne technologie - dodaje Marzena Tomaszewicz.

Kolejne zajęcia odbędą się już po wakacjach, a uczelnia planuje również spotkanie dla uczniów szkół średnich.

Wiele spraw można załatwić przez internet

Na kolejnych spotkaniach chcemy również wykorzystać mobilne stanowisko z Internetem i dostępem do wirtualnych narzędzi ZUS - mówi Elżbieta Kaczorowska-Rams, która objaśniała studentom tajniki funkcjonowania profilu zaufanego PUE. Służy on do elektronicznej komunikacji z urzędami .

Ideą zajęć jest pokazanie szerokiego spektrum spraw, które można załatwić zarówno w urzędzie w formie stacjonarnej, jak również przez Internet.

Chcesz wiedzieć więcej? Będą kolejne spotkania

Mało kto wie, że funkcjonuje chociażby elektroniczne zwolnienie lekarskie i ta nowa formuła jest opcją nie tylko dla lekarzy - mówi Lilia Rząsa-Lipnicka z opolskiego oddziału ZUS.

- Nie sposób pokazać wszystkich możliwości na jednych zajęciach, dlatego też zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie - podsumowuje Lilia Rząsa-Lipnicka.

Wszelkie informacje będą umieszczane na bieżąco na portalu Facebook Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska