Jak połączyć ekonomię z ekologią uczą w Wyższej Szkole Bankowej

materiały uczelni
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zachęca do korzystania z nowoczesnych i innowacyjnych metod edukacji.
Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zachęca do korzystania z nowoczesnych i innowacyjnych metod edukacji. materiały uczelni
W miarę rozwoju cywilizacyjnego człowiek w coraz większym stopniu oddziałuje na środowisko naturalne, czego efektem są często nieodwracalne zniszczenia. Żyjemy w czasach, kiedy na skutek rozwoju cywilizacji oraz technologii, a także ingerencji człowieka, powietrze, woda, gleba są nieustannie degradowane, zagrożone są niektóre gatunki zwierząt i roślin, towarzyszy nam globalne ocieplenie, dziura ozonowa, kwaśne deszcze, nadmierny hałas i smog.

Inez Pomorska-Jarząb – Kierownik Biura Karier WSB w Opolu:

„Musimy pamiętać, że to właśnie natura dostarcza człowiekowi pożywienia czy miejsca bytu. Dlatego dążenie do maksymalnego ograniczania negatywnego wpływu to jeden z najważniejszych celów w obszarze dbałości o środowisko naturalne. Dbanie o środowisko to podwójna korzyść, oprócz zdrowia oszczędzamy również pieniądze. To pokazuje nam, jest ważne jest rozwijanie od najmłodszych lat w społeczeństwie wrażliwości ekologicznej i uczenie konkretnych działań oraz dokonywanie odpowiedzialnych wyborów na rzecz ochrony środowiska.”

Dlatego Biuro Karier Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu zorganizowało dla uczniów z VI LO w Opolu turniej gry planszowej Wysokie Napięcie. Młodzież, pod opieką Trenera - poprzez zabawę i rywalizację – uczyła się, jak można zarabiać pieniądze na elektryczności. Uczniowie w trakcie gry musieli odpowiedzieć sobie na pytania: Czy powinniśmy – jako społeczeństwo -  używać węgla lub oleju do wytwarzania prądu w tradycyjny sposób? A może te zasoby wyczerpią się w przyszłości i przyszłość leży w spalaniu śmieci?

Młodzież podejmowała decyzje czy używać energii jądrowej, czy lepszym rozwiązaniem są ekologiczne źródła energii i bycie niezależnym od zasobów. Ale czy takie rozwiązania będą wystarczająco wydajne, aby zaspokoić wszystkich klientów?

Zapytaliśmy Trenera – wykładowcę Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu – mgr inż. Romana Modrzejewskiego – czego dodatkowo może nauczyć się młodzież poprzez taką formę edukacji:

„ Poprzez gry młodzież uczy się m.in. kreatywności, współpracy, pogodzenia się z porażką i wyciagnięcia wniosków, cierpliwości i koncentracji, rozwija swoją wyobraźnię. Planszówki to idealny sposób na naukę poprzez zabawę, co jest znakomitą alternatywą dla standardowych lekcji np. ekonomii, geografii czy biologii. Oprócz tego mogą być przeciwwagą dla zmory XXI wieku, czyli spędzania wielu godzin w świecie wirtualnym.”

Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zachęca do korzystania z nowoczesnych i innowacyjnych metod edukacji. Szkoły zainteresowane współpracą w tym obszarze zapraszamy do kontaktu z Biurem Karier WSB w Opolu:

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska