Jak przemawiać? Tego można będzie się nauczyć w Opolu

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Przy WSB w Opolu powstaje klub Toastmasters. Jego członkowie bezpłatnie uczą się trudnej sztuki publicznego występowania.

Warsztaty

**29 października, godz. 18.

"Historie w prezentacjach" - prowadzący Krzysztof Marszałek - regionalny manager firmy SteelCase, specjalista w dziedzinie sprzedaży oraz doświadczony mówca.
6 listopada, godz. 19.
"Zarządzanie sobą w czasie" - prowadzący Andrzej Bernardyn - polonista, psycholog, trener umiejętności osobistych, aktualnie jeden z Gubernatorów Obszaru Toastmasters.
8 listopada, godz. 18.
"Zaprezentuj się w prezentacji" - prowadzący Tadeusz Smuś - absolwent AWF we Wrocławiu, manager, trener personalny, doświadczony mówca.
14 listopada, godz. 18.
"Przemawianie w biznesie" - prowadzący Bartłomiej Ślazyk - przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem, trener biznesu, twórca Projektu Wspierania Przedsiębiorczości.**

Umiejętność przemawiania na forum publicznym ma ogromne znaczenie w budowaniu ścieżki swojego zawodowego sukcesu. Osobie, która wypowiada się swobodnie i jasno, łatwiej jest zdobyć poważanie innych. Sami także stajemy bardziej pewni siebie - mówi Katarzyna Celeda z Biura Karier Wydziału Ekonomicznego WSB w Opolu.

Dlatego uczelnia postanowiła zaprosić do współpracy Klub Toasmasters. - Zanim jeszcze wykonaliśmy jakiś krok w tym kierunku w naszym biurze zupełnie przez przypadek pojawił się Mateusz Tuński, jeden z członków klubu i zaproponował współpracę - dodaje Celeda.

- Rozpoczęcie przygody z Toastmasters to jedna z najlepszych decyzji jaką podjąłem w życiu. Sztuki przemawiania zacząłem się uczyć jeszcze na studiach prawniczych. Pomyślałem, że przyda mi się to w pracy. Zresztą mówienie w sposób swobodny, pewny i jasny to niezwykle cenna umiejętność, bez względu na to, czy komunikujemy się z wielkim audytorium, przyszłym pracodawcą lub też egzaminatorem - mówi Mateusz Tuński.

Toastmasters International to organizacja non-profit o charakterze edukacyjnym. Pomaga ludziom na całym świecie pokonać strach przed przemawianiem. Obecnie skupia prawie 260 tys. członków w 113 krajach.
Pierwszy klub Toastmasters w Polsce został założony w Warszawie w 1994 roku. - Klub działa na zasadzie praktycznych warsztatów, podczas których członkowie zdobywają nowe umiejętności w komfortowej i przyjaznej atmosferze. W większości spotkań klubów Toastmasters bierze udział ok. 20 - 40 osób, które spotykają się raz na tydzień lub dwa tygodnie. Zajęcia trwają do dwóch godziny - mówi Katarzyna Celeda.

Uczestnicy uczą się przemawiania pełniąc różne funkcje podczas spotkania lub wygłaszając przygotowaną lub improwizowaną mowę. Każde wystąpienie jest oceniane przez członków klubu. Dzięki temu mówcy rozwijają także umiejętności słuchania, współpracy i budowania zespołu. Program edukacyjny klubu składa się z dwóch ścieżek rozwoju: komunikacji i przywództwa.

Na początku klubowicze realizują 10 projektów, które uczą podstaw publicznego przemawiania. Następnie, każdy z nich może wybierać wśród 15 programów zaawansowanych, dotyczących konkretnych zagadnień, np. profesjonalnej prezentacji, występowania przed kamerą czy oficjalnych okazji.

Klub rozpocznie swoją działalność w grudniu, ale już dziś rusza cykl bezpłatnych szkoleń dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby się zapisać do klubu lub zwyczajnie podszkolić się w publicznym przemawianiu (program szkolenia w ramce). Więcej informacji oraz zapisy: Biuro Karier Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, pokój 202, tel. 77 40 19 415, 077 - 40 19 422; e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska