Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Kamil Glik
Kamil Glik Bartek Syta
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na własnym stadionie z Southampton 1:3. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Bournemouth plasuje się na 10. miejscu w tabeli.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrało na wyjeździe z Middlesbrough 0:3. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”. Drużyna polskiego golkipera wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Premier League.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na własnym stadionie z Brighton 1:2. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town wygrało na wyjeździe z Wigan 3:2. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce Ipswich.

Paweł Wszołek (QPR) – 62 minuty i sprokurowany rzut karny przez Pawła Wszołka w meczu QPR – Aston Villa (0:1).

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – RSC Anderlecht pokonał na własnym obiekcie Eupen 4:0. Łukasz Teodorczyk rozegrał pełne 90 minut. „Fiołki” plasują się na 3. pozycji w ligowej tabeli.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Gol Arkadiusza Piecha w meczu Aris – Apollon (1:4). Napastnik rozegrał 65 minut, a na listę strzelców wpisał się sześć minut wcześniej.
Gol Piecha od 3:08:

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Debiut Tomasza Wełny w barwach Arisu Limassol. Polak wszedł na boisko w meczu z Apollonem w 84. minucie.

Patryk Procek (Achnas) – Wyjazdowa porażka Achnasu z AEK-iem Larnaka. Patryk Procek wciąż jest golkiperem rezerwowym Achnasu.

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Remisem 3:3 zakończył się mecz pomiędzy Zakakiou i Karmiotissą. Mateusz Taudul całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco przegrało na własnym obiekcie z Lyonem 1:3. Kamil Glik, który rozegrał całe spotkanie, w drugiej części meczu obejrzał żółtą kartkę. Monaco zajmuje pozycję wicelidera francuskiej ekstraklasy.

Maciej Rybus (Lyon) – Maciej Rybus spotkanie z Monaco rozpoczął na ławce "Les Gones", a na placu gry zameldował się w 83. minucie, zastępując na boisku Nabila Fekira. Olympique Lyon zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux przegrało na wyjeździe z Montpellier 0:4. Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. 31-letni defensor w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką. "Żyrondyści" zajmują 10. miejsce w lidze.

Kamil Grosicki (Rennais) – Stade de Rennais przegrało u siebie z Bastią 1:2. Kamil Grosicki spotkanie rozpoczął na ławce gospodarzy, a na murawie zameldował się w 56. minucie. „Grosik” asystował przy golu Giovanniego Sio.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Paris Saint Germain przegrało na wyjeździe z Guingamp 1:2. Grzegorz Krychowiak wszedł na plac gry w 46. minucie.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Asysta Mariusza Stępińskiego w meczu Angers – Nantes (0:2). Utalentowany napastnik przebywał na boisku przez 87 minut, ponadto w drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Czyste konto Przemysława Tytonia w meczu Deportivo La Coruna – Osasuna (2:0). "Los Turcos" awansowali na 15. miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Cordoba wygrała na wyjeździe z Realem Oviedo 2:1. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen zremisowało na wyjeździe z Excelsiorem Rotterdam 2:2. Wojciech Golla przebywał na placu gry przez pełne 90 minut.

Filip Kurto (Excelsior) – Filip Kurto wciąż jest golkiperem rezerwowym Excelsioru.

Mateusz Klich (Twente) – Twente Enschede przegrało na własnym boisku z AZ Alkmaar 1:2. Mateusz Klich rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Gol Piotra Parzyszka w meczu De Graafschap – Almere (4:1). 23-latek zszedł z boiska w 88. minucie spotkania.
Gol Piotra Parzyszka od 1:14:

Filip Bednarek (De Graafschap) – W 67. minucie Filip Bednarek obronił rzut karny w meczu z Almere. Polski golkiper rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Adrian Purzycki (Sittard) – 90 minut i żółta kartka Adriana Purzyckiego w meczu Fortuna Sittard – Den Bosch (0:4).

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Darmstadt 1:0. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole „Bawarczyków”.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg pokonał na własnym obiekcie Eintracht Frankfurt 1:0. Jakub Błaszczykowski wszedł na boisko w 88. minucie spotkania.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała na wyjeździe z Werderem Brema 1:1. Paweł Olkowski rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało u siebie z Borussią Dortmund 2:2. Eugen Polanski całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – SC Freiburg zremisował na wyjeździe z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Rafał Gikiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy. Freiburg zajmuje obecnie 10. miejsce w ligowej tabeli.

2. Bundesliga:

Artur Sobiech (Hannover) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Hannoverem i Sandhausen. Artur Sobiech wszedł na murawę w 72. minucie spotkania.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Jakub Kosecki przebywał na placu gry przez 72 minuty. „Kosa” w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik spotkanie z Hannoverem rozpoczął na ławce, a na boisko wszedł w 60. minucie.

Tomasz Hołota (Arminia) – Arminia Bielefeld przegrała przed własną publicznością z Dynamem Drezno 1:2. Tomasz Hołota cały mecz przesiedział na ławce gospodarzy.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Erzgebirge Aue. Adam Bodzek rozegrał całe spotkanie w zespole gości, ponadto w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Sankt Pauli i VfL Bochum. Waldemar Sobota rozegrał pełne 90 minut w hamburskim zespole. Polak w drugiej połowie otrzymał żółtą kartkę.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – VfB Stuttgart przegrał na wyjeździe z Wurzburger Kickers 0:3. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Stuttgart zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Heart) – „Serca” zremisowały u siebie z Partick FC 1:1. Krystian Nowak całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor zremisował u siebie z Galatasaray Stambuł 2:2. Łukasz Szukała całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy.

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu wygrał na wyjeździe z Gaziantepsporem 2:1. Patryk Tuszyński rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. 26-letni napastnik w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce Gaziantepu w wyjazdowym meczu z Umraniyesporem. Gaziantep Belediyespor przegrał 1:2.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – The New Saints wygrało na wyjeździe z Connah’s Q. 3:0. Adrian Cieślewicz wszedł na boisko w 66. minucie.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor wygrał u siebie z Airbusem 2:1. 18-letni golkiper całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Piotr Zieliński (Napoli) – SSC Napoli pokonało u siebie Torino 5:3. Piotr Zieliński przebywał na boisku przez 73 minuty.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Roma przegrała wyjazdowe spotkanie z Juventusem 0:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce przyjezdnych.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo wygrało na wyjeździe z Genoą 4:3. Thiago Rangel Cionek przebywał na placu gry przez 80 minut. Dziesięciokrotny reprezentant Polski w pierwszej połowie spotkania otrzymał żółtą kartkę.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua przegrała na wyjeździe z Chievo 1:2. Karol Linetty całe spotkanie przesiedział na ławce przyjezdnych.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Obroniony rzut karny przez Łukasza Skorupskiego w meczu Empoli – Cagliari Calcio. Empoli wygrało 2:0.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Bartosz Salamon całe spotkanie z Empoli spędził na ławce rezerwowej beniaminka włoskiej ekstraklasy.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała na wyjeździe z Lazio Rzym 1:3. Bartłomiej Drągowski wciąż jest bramkarzem rezerwowym "Violi".

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara pokonała u siebie Cesenę 3:1. Tomasz Kupisz spotkanie rozpoczął na ławce Novary, jednak pojawił się na placu gry w 73. minucie.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Benevento i Ascoli. Błażej Augustyn rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Ponadto polski defensor otrzymał żółtą kartkę w pierwszej części spotkania.

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – Al Sharjah przegrało wyjazdowe spotkanie z Al-Ain 0:3. Adrian Mierzejewski rozegrał 74 minuty w zespole gości. Al Sharjah po 12 kolejkach zajmuje 10. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
Jong PSV – MVV Maastricht (Mikołaj Smyłek)
Norymberga – Kaiserslautern (Kacper Przybyłko)

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24