Jak usunąć konto Google z telefonu i wyszukiwarki? Z czym się to wiąże i czy można to zrobić bez logowania? Odpowiadamy

Anita Persona
Anita Persona
Usunięcie konta Google nie jest trudne - zarówno całkowite, jak i na konkretnym urządzeniu. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Usunięcie konta Google nie jest trudne - zarówno całkowite, jak i na konkretnym urządzeniu. Podpowiadamy, jak to zrobić. Solen Feyissa/Unsplash, zdjęcie ilustracyjne
Chcesz usunąć konto Google, ale nie wiesz, jak to zrobić? Nie jest to wcale skomplikowane. Podpowiadamy, jak samemu tego dokonać. Znajdziecie tu sposoby związane zarówno z usuwaniem konta Google z telefonu, jak i PC, a dodatkowo odpowiemy na kilka najczęściej zadawanych pytań. Zapraszamy.

Spis treści

Choć powszechna cyfryzacja oraz szeroko pojęta technologia zdążyły się już zadomowić w naszym kraju (i nie tylko), wciąż mogą sprawiać pewne trudności.

Dotyczy to nawet pozornie prostych czynności, które się takowymi wcale nie okazują, gdy zachodzi określona potrzeba. Przykładem jest choćby poruszany w tym materiale temat usuwania konta Google. Teoretycznie wiele osób je posiada, aktywnie korzysta i dotychczas nie miało z tym problemów, ale może się zdarzyć, że chcemy z różnych powodów usunąć swoje konto i nie wiemy, w jaki sposób to zrobić. Spieszymy więc z pomocą.

Konto Google – po co usunąć?

W największym uproszczeniu konto Google pozwala nam uzyskać dostęp do licznych usług Google wymagających logowania, jak skrzynka mailowa Gmail, pełne korzystanie z YouTube czy przechowywanie danych w Chmurze firmy, jak np. usługa Zdjęcia Google. Posiadanie go jest więc korzystne dla użytkowników, jednak z jakichś przyczyn możemy chcieć je usunąć.

Niekoniecznie przy tym powodem może być brak potrzeby korzystania z usług Google. Przykładowo możemy być posiadaczem kilku kont i jedno z nich, np. służbowe, nie jest nam już potrzebne. Warto przy tym pamiętać, że usunięcie jednego konta Google nie spowoduje skasowania innych, do nas należących.

W innych przypadkach z kolei może chodzić też o potrzebę usunięcia konta Google z określonego urządzenia, np. przed jego sprzedażą lub przekazaniem do użytkowania innej osobie. Podpowiadamy, jak w każdej z tych sytuacji sobie poradzić i nie tylko.

Czym grozi usunięcie konta Google?

Jeśli chcemy usunąć konto Google, nie stanowi to w praktyce większego problemu. Zanim to jednak zrobimy, pamiętajmy, że odzyskanie go może być niemożliwe i wraz z nim utracimy wszystkie zgromadzone na nim w usługach zasoby, jak zdjęcia, maile i tym podobne. Chcąc więc zachować swoje dane i pliki musimy w pierwszej kolejności zrobić ich kopię zapasową. Jeśli to mamy już za sobą przejdźmy do konkretów.

Usuwanie konta Google w trzech krokach

Sam proces usunięcia konta Google jest prosty i szybki, a dodatkowo niepotrzebna jest do tego żadna wiedza dodatkowa.

  1. W pierwszej kolejności należy zalogować się na swoje konto Google.
  2. Następnie musimy wejść w Dane i prywatność, a następnie w Twoje dane i ochrona prywatności.
  3. Tu należy wybrać kolejno: Więcej opcji, a potem Usuwanie konta Google.

Od tego momentu wystarczy podążać za instrukcjami i gotowe.

Jak usunąć konto Google na komputerze i telefonie?

W przypadku komputerów i telefonów ścieżka usuwania konta może wyglądać jeszcze nieco inaczej, niż powyżej. Mianowicie, po zalogowaniu na myaccount.google.com, a następnie wejściu w Dane i prywatność od razu ukaże nam się opcja Usuwanie konta Google. Następnie należy po kolei:

  • Wybrać opcję Usuń całe swoje konto i wszystkie dane.
  • Następnie możemy zostać poproszeni o podanie hasła i o zaznaczenie odpowiednich pól.
  • Na koniec wystarczy potwierdzić proces poprzez kliknięcie Usuń Konto i gotowe.

Jak widać, usunięcie konta Google ma zaledwie kilka kroków, ale mogą się one różnić w zależności od urządzenia.

Jak usunąć konto Google z telefonu z Androidem

Może się jednak zdarzyć, że chcemy usunąć konto Google jedynie ze swojego urządzenia. W przypadku telefonów z systemem Android cały proces zaczynamy od wejścia w Ustawienia, a następnie:

  1. Wybieramy Hasła i konta lub ewentualnie Użytkownicy i konta.
  2. Należy potem wyszukać w sekcji Konta dla interesującą nas pozycję i kliknąć Usuń konto.
  3. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie naszych zamiarów poprzez kliknięcie OK i po sprawie.

Warto przy tym przypomnieć, że jeśli przygotowujemy telefon do sprzedaży lub przekazania innej osobie, to nie tylko konto Google warto z niego usunąć. Sprawdźcie więc, jak wyczyścić telefon z Androidem przed sprzedażą i nie tylko.

Czy mogę usunąć konto Google bez logowania?

Jeśli długo nie korzystamy z naszego konta Google, ostatecznie możemy uznać, że nie jest ono nam już potrzebne. Problem zaczyna się, jeśli zapomnieliśmy w tzw. międzyczasie danych logowania. Może powstać wtedy pytanie, czy można usunąć konto Google bez logowania. Odpowiedź jest prosta – nie, bez zalogowania nie przeprowadzimy tego procesu.

W takim wypadku musimy więc skorzystać z którejś z opcji odzyskiwania danych, co zabezpiecza użytkowników przed tym, aby osoba niepowołana nie pozbawiła nas naszego konta bez zezwolenia.

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Powstaje aplikacja do monitorowania występowania kleszczy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Jak usunąć konto Google z telefonu i wyszukiwarki? Z czym się to wiąże i czy można to zrobić bez logowania? Odpowiadamy - GRA.PL

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska