Jak zaplanować wakacyjny obóz lub kolonię dla dzieci? Z Polskim Bonem Turystycznym

Materiał informacyjny POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA
Udostępnij:
Wyjazd sportowy, obóz pod namiotem, kolonia artystyczna, językowa, krajoznawcza lub może półkolonia w mieście z bogatym programem warsztatów i wycieczek – pomysłów na zorganizowanie wakacji dla dzieci jest bardzo wiele. Każda z tych opcji pozwoli im wiele się nauczyć i aktywnie spędzić czas. Warto z nich skorzystać, zwłaszcza że to także ostatnia szansa na sfinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży Polskim Bonem Turystycznym – program obowiązuje tylko do końca września.

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku i relaksu, ale i ciekawych, niezapomnianych przygód. To także doskonała okazja na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, zmianę codziennej rutyny i poznanie innych sposobów na ciekawe i aktywne spędzanie wolnego czasu. Warto, aby w tym czasie dzieci odpoczęły od siedzenia w szkolnej ławce i nabyły innych umiejętności niż te zdobyte w szkole i w domu rodzinnym. Z kolei dla większości pracujących rodziców wakacje to także poważne wyzwanie logistyczne, ponieważ niewielu z nich może pozwolić sobie na dwumiesięczny urlop. Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego zadają sobie pytanie w jaki sposób zapewnić opiekę i zagospodarować okres wakacyjny, by dzieci były bezpieczne i zadowolone?

Dobrym rozwiązaniem są rozmaite obozy, kolonie i półkolonie, które nie tylko zapewnią dzieciom wiele atrakcji, ale także profesjonalną opiekę. Korzyści z wyjazdu dziecka na zorganizowany wyjazd jest wiele. W zależności od programu i tematu turnusu, dziecko ma możliwość np. podszkolić znajomość języka obcego, stać się aktorem i ćwiczyć swój warsztat teatralny, rozwijać talent artystyczny czy też trenować ulubioną dyscyplinę sportową pod okiem wykfalifikowanej kadry. Dodatkową zaletą jest też zmiana otoczenia, doświadczenie uroków samodzielności, poznanie nowych przyjaciół, zwiedzanie nowych miejsc z rówieśnikami i sama nauka funkcjonowania poza domem.

Oferta obozów, kolonii i półkolonii jest olbrzymia i dostosowana do różnych zainteresowań podopiecznych, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Decydując się na wybraną opcję możemy skorzystać z pomocy przedstawiciela biura podróży, który pomoże wybrać najlepszą propozycję dotyczącą wypoczynku na letnich turnusach, a także ofertę okolicznych klubów edukacyjnych i sportowych organizujących półkolonie w mieście. Ci, którzy nie wykorzystali jeszcze swojego bonu turystycznego, mogą zrealizować go m.in. do opłacenia właśnie takich wyjazdów. Dlatego podejmując decyzję o wyborze operatora warto zapytać czy dany organizator turystyki przyjmuje płatności Bonem. Można tez samodzielnie sprawdzić na stronie Bonu Turystycznego czy dany ośrodek przystąpił do programu.

W bazie Polskiego Bonu Turystycznego dostępna jest bardzo różnorodna oferta turystyczna – rodzice planujący wypoczynek dla swoich dzieci mogą wybierać z ponad 28 tysięcy obiektów świetnie przygotowanych na przyjęcie rodzin i zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Z bonów mogą skorzystać wszystkie dzieci, których rodzice i opiekunowie pobierają świadczenie 500+. Na każde dziecko do 18 roku życia rodzic może pobrać bon o wartości 500 zł lub 1000 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Bonem turystycznym nie musimy płacić od razu całych 500 zł - kwotę możemy rozłożyć na kilka płatności.

Wszystkie informacje dotyczące programu oraz mapa obiektów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym są dostępne na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel.
Polska Organizacja Turystyczna przygotowała także dla wszystkich korzystających z programu prosty przewodnik zawierający informację jak pobrać bon turystyczny, jak aktywować dodatkowe świadczenie dla dziecka z niepełnosprawnością i co zrobić, jeśli rodzic nie widzi na swoim profilu PUE ZUS zakładki z bonem.

Warto pamiętać, że na opłacenie usługi turystycznej mamy czas do końca września tego roku. Sam wyjazd może natomiast odbyć się później.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jak zaplanować wakacyjny obóz lub kolonię dla dzieci? Z Polskim Bonem Turystycznym - Dziennik Bałtycki

Więcej informacji na stronie głównej Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie