Jacek Czaplewski
Kiwior zadebiutował w Premier League. Dostał "ogony". Wygrana Arsenalu
Kiwior zadebiutował w Premier League. Dostał "ogony". Wygrana Arsenalu Canal+ Sport
Jakub Kiwior ma za sobą pierwszy mecz w angielskiej Premier League. Reprezentant Polski wszedł na końcówkę meczu z Crystal Palace, kiedy wynik był już ustalony. Jego Arsenal wygrał 4:1, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera tabeli.

Liga angielska. Arsenal - Crystal Palace 4:1

Jakub Kiwior pojawił się na boisku jako ostatni. Trener Mikel Arteta sięgnął po niego dopiero w 86 minucie, gdy Arsenal miał trzybramkową przewagę, którą zresztą utrzymał do ostatniego gwizdka. Polak na środku obrony zmienił Brazylijczyka Gabriela. Pierwszy występ w Premier League trwał więc około ośmiu minut, ponieważ sędzia doliczył cztery do regulaminowego czasu.

Choć występ trwał niezwykle krótko to 23-latek zdążył zaliczyć dwie skuteczne interwencje.

To drugi mecz Kiwiora dla Arsenalu. Zadebiutował w Lidze Europy, w pierwszym meczu 1/8 finału ze Sportingiem Lizbona. Wypadł bardzo słabo, ponieważ maczał palce w akcjach, po których Kanonierzy stracili obie bramki. W przegranym po karnych rewanżu nie dostał nawet minuty, pomimo urazu Williama Saliby w pierwszej połowie.

W poniedziałek Kiwior tak jak pozostali reprezentanci Polski pojawi się w Warszawie na zgrupowaniu przed meczami z Czechami i Albanią w el. Euro 2024. Wobec kontuzji Kamila Glika i Jana Bednarka (przejdzie dodatkowe badania w Poznaniu) wydaje się, że w Pradze wybiegnie w podstawowej jedenastce. Z kim utworzy duet stoperów? Potencjalni kandydaci to tylko wracający po długiej przerwie Kamil Piątkowski i Paweł Dawidowicz.

Arsenal - Crystal Palace 4:1

Bramki: Martinelli 28', Saka 43', 74', Xhaka 55'
Żółta kartka: Tomkins

Arsenal: Ramsdale - White (83' Jorginho), Holding, Gabriel (86' Kiwior), Zinczenko (65' Tierney) - Partey, Xhaka, Odegaard - Saka, Trossard (65' Jesus), Martinelli (83' Smith Rowe).

Crystal Palace: Whitworth - Ward, Guehi, Andersen, Mitchell - Milivojević (65' Hughes), Doucoure, Schlupp (82' Ahamada) - Olise (82' Eze), Zaha, Edouard (65' J. Ayew).

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Grzegorz Krychowiak to największy nieobecny na liście Fernando Santosa. Zobacz, kto jeszcze znalazł się poza kadrą na marcowe mecze el. Euro 2024

Skreśleni przez Fernando Santosa. Lista największych przegra...