Jakub Kucharski pojedzie w mistrzostwach świata superenduro

Piotr Kucharski
Na trasie Jakub Kucharski z Hawi Racing Team.
Na trasie Jakub Kucharski z Hawi Racing Team. Piotr Kucharski
Dobiegła końca pierwsza w Polsce edycja Pucharu Polski w superenduro, w której doskonale spisywał się zawodnik Hawi Racing Team Opole.

Cały cykl składał się z pięciu serii, a zawody finałowe zostały rozegrane w w Tymbarku na specjalnie przygotowanym torze z licznymi przeszkodami. Na starcie stanęło blisko 40 zawodników, którzy walczyli w ekstremalnych warunkach pogodowych, w czterech klasach: PRO, Licencja B, Licencja C i Junior. Nasz jedynak Jakub Kucharski jechał w najmocniejszej klasie PRO.

Pomimo dobrego występu i 3. miejsca za Wojciechem Kozłowskim z X-Racing i Karolem Cermugą z KKC IM Smok Kraków, ostatecznie nasz motocyklista w klasyfikacji generalnej sezonu przegrał pierwszą pozycję jednym punktem z Cermugą, natomiast trzecie miejsce zajął Tomasz Zych z KM Wisła Chełmno.

Opolanin brakujący punkt wywalczyłby zapewne podczas przedostatnich zawodów pucharowych Superenduro, ale odbywały się one w czasie, kiedy walczył na trasach rajdowych trasach sześciodniowych mistrzostw świata zespołów narodowych i klubowych w enduro w niemieckim Sachsenring. W efekcie zabrakło go na starcie w pucharze Polski.

Wynik osiągnięty przez Kucharskiego oraz doskonała postawa dały mu przepustkę do udziału w pełnym cyklu najbliższych halowych mistrzostw świata w superenduro. Walka o światowy championat rozpocznie się już 25 listopada br. w nadmorskiej miejscowosci Genoa we Włoszech, a następnie rywalizacja przeniesie się do łódzkiej hali Atlas-Arena (8.12.2012r.), zaś cały cykl zakończy 5 lutego 2013 roku.