Jański. Uczelnia obchodziła święto swojego patrona

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Wśród nagrodzonych znalazła się dr Maria Huchrak, socjolog (druga od prawej). Obok ojciec Klemens, wykładowca uczelni (pierwszy z prawej), dr Katarzyna Postrzednik-Lotko (druga z lewej) i ks. prof. Stanisław Urbański.
Wśród nagrodzonych znalazła się dr Maria Huchrak, socjolog (druga od prawej). Obok ojciec Klemens, wykładowca uczelni (pierwszy z prawej), dr Katarzyna Postrzednik-Lotko (druga z lewej) i ks. prof. Stanisław Urbański. Anna Grudzka
Przy okazji uroczystości nagrodzono najlepszych wykładowców.

Ten rok jest dla nas wyjątkowy, bo jubileuszowy. Pierwszą szkołę im. Bogdana Jańskiego założono w Polsce 20 lat temu. Dziś obchodzimy święto naszej uczelni - mówi dr Katarzyna Postrzednik-Lotko, dziekan wydziału zamiejscowego Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego.

Z tej okazji do Opola przyjechał ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański, kierownik duchowny uczelni i przedstawiciel Konwentu Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego.

- Nasza szkoła tym różni się od innych uczelni, że jest szkołą środowiskową, czyli maksymalnie integruje się z otaczającym ją środowiskiem: naukowym, samorządowym czy gospodarczym. Opolska uczelnia doskonale wpisuje się w tę misję szkoły. Przykładem może być chociażby kilkadziesiąt umówi partnerskich z różnymi organizacjami - mówi ks. prof. Urabański.
Dziekan wydziału podkreślała, że "Jański" w Opolu stawia przede wszystkim na praktykę. - Przykładem może być nasza współpraca z Izbą Gospodarczą czy Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego. Dzięki tym partnerom prowadzimy praktyki dla naszych studentów oraz organizujemy specjalistyczne kursy - mówi dr Katarzyna Postrzednik-Lotko.

Przy okazji uroczystości nagrodzono także nauczycieli akademickich, którzy najbardziej angażują się w życie uczelni i badania.

W tym gronie znaleźli się: prof. Romuald Jończy, specjalista od ekonomii społecznej i demografii, prof. Jan Żmuda, ekspert od rynku nieruchomości oraz dr Maria Huchrak, socjolog.

Jaką uczelnią "Jański" będzie za dwadzieścia lat? - Teraz, ze względu na dynamiczne zmiany zachodzące na rynku pracy, robi się strategie co najwyżej na pięć lat. Mamy zamiar poszerzyć ofertę kierunków studiów: licencjackich w zakresie nauk związanych z prawem oraz studiów podyplomowych przygotowanych na potrzeby rynku pracy. Mamy zamiar otworzyć studia drugiego stopnia oraz prowadzić jeszcze więcej kursów i szkoleń.

Chcemy realizować coraz więcej badań i projektów - zapowiada dr Katarzyna Postrzednik-Lotko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska