Janusz Nosacz z memów stał się bohaterem polskiego...

  Janusz Nosacz z memów stał się bohaterem polskiego internetu. Gdzie można go spotkać? NOWE MEMY

  T.Biela, SKA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Znacie Janusza z memów? NAJNOWSZE MEMY
  Memy dotyczące wad Polaków ewoluują w szybkim tempie. Wcześniej popularne były serie „Typowy Janusz”, czy „Typowy Mirek”. Zdjęcia twarzy otyłych panów
  1/30

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Janusz Nosacz podbija polski internet. Memy z Janusze Nosaczem należą do najśmieszniejszych. Nosacze w ostatnich latach biją rekordy popularności w Internecie. Nie ma chyba osoby, która nie widziałaby przynajmniej jednego mema z tą sympatycznym bohaterem. Gdzie żyje i skąd porównanie do Janusza - statystycznego Polaka?

  Janusz Nosacz MEMY  ZOBACZCIE NAJLEPSZE MEMY Z NOSACZEM
  Zobacz galerię


  My Polacy jesteśmy bardzo ciekawym narodem. Wyróżnia nas fakt, że potrafimy śmiać się ze swoich wad i przywar. Stąd niedaleka droga do artystycznych popisów, mających na celu podkreślić narodowe przypadłości i typowe powiedzenia, które można usłyszeć w domu, czy na ulicy. Grupy kabaretowe i ich skecze to dzisiaj pikuś przy powszechnym dostępie do Internetu. Dlatego właśnie tak popularne stają się memy, czyli internetowe obrazki opatrzone krótkim tekstem.

  Memy dotyczące wad Polaków ewoluują w szybkim tempie. Wcześniej popularne były serie „Typowy Janusz”, czy „Typowy Mirek”. Zdjęcia twarzy otyłych panów po sześćdziesiątce z grubym czarnym wąsem i popularnymi tekstami w stylu „Niemiec płakał jak sprzedawał” biły rekordy popularności. Obecnie popularne są tzw. nosacze, czyli gatunek małpy nosacz sundajski.

  ZOBACZCIE NAJLEPSZE MEMY Z NOSACZEM
  Zobacz galerię


  Nosacze sundajskie zamieszkują indonezyjską wyspę Borneo. To co je wyróżnia, to długi, oklapły nos, duży brzuch i smutne spojrzenie. Dodatkowo jasna sierść w okolicach głowy przypominająca siwe włosy. Wypisz wymaluj typowa osoba w wieku około 60 lat, która nos spuszcza na kwintę, a karnet na siłownię zgubiła 20 lat temu. Dodatkowo liczy każdy grosz i smuci się powodzeniem sąsiada. Pierwszą osobą, która zwróciła uwagę na podobieństwo nosacza do niektórych Polaków był YouTuber Testoviron, który zasłynął z obrażania mieszkańców naszego kraju. Od tej pory nosacze stały się ikoną kultury obrazkowej, a internauci cały czas prześcigają się w tworzeniu nowych treści z tymi sympatycznymi zwierzętami.

  Większy nos posiadają samce. W internetowych treściach są to tak zwane „Janusze”, rzadziej „Seby”. W memach pojawia się też syn "Pieter" lub "Piotrek". Samice, czyli „Grażyny”, „Halyny” bądź „Karyny” też mają odstające nosy, ale zdecydowanie mniejsze. Nos samców pełni ważną rolę, ponieważ im jest większy, tym bardziej atrakcyjny jest samiec dla samicy. Niestety posiadanie dorodnego okazu na twarzy ma też swoje wady. Z wiekiem, gdy nos staje się coraz większy, nosacze mają problemy z odżywianiem.

  Nosacze prowadzą dzienny tryb życia. Najczęściej przesiadują na drzewach. Z natury są bardzo spokojne. Największą aktywność wykazują od późnego popołudnia do zmroku. Spotkać je można w lasach deszczowych, ciągnących się wzdłuż rzek aż do ich ujścia. Są roślinożercami. Zjadają m. in. liście, owoce i nasiona. Nie pogardzą również drobnymi bezkręgowcami. Najczęściej żyją w małych grupach, w skład których wchodzą samiec i kilka samic. Ze względu na swoją dietę są zwierzętami powolnymi. Trawienie jest u nich bardzo długotrwałe. I tu znów narzuca się podobieństwo do leniwych i apatycznych osób, dla których pracowity sąsiad jest złodziejem.

  Nosacze sundajskie zagrożone są wyginięciem. Nie można zobaczyć ich w żadnym ZOO w Polsce. Wszystko przez fakt, że utrzymywanie tych małp w ogrodach zoologicznych wiąże się z licznymi wyzwaniami. Przede wszystkim warunki muszą być bardzo zbliżone do warunków naturalnych nosacza. Należy mu również zapewnić odpowiednią dietę roślinną. Ponadto nosacze nie mają swojego programu hodowlanego w Europie. Krótko mówiąc, ogrodom zoologicznym nie opłaca się zajmować hodowlą sympatycznej małpki.

  Nosacza można zobaczyć w środowisku naturalnym w lasach Indonezji, ok. 10 tys. km. od Polski.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo