Jarnołtówek. Pod Kopą ruszą dwa kryte baseny z atrakcjami

Krzysztof Strauchmann [email protected]
Gmina Głuchołazy od 13 lat nie potrafi zbudować basenu. Adam Maksymów zrobił to w dwa lata. (fot. Krzysztof Strauchmann)
Gmina Głuchołazy od 13 lat nie potrafi zbudować basenu. Adam Maksymów zrobił to w dwa lata. (fot. Krzysztof Strauchmann)
Jeśli po górskiej wędrówce zechcesz popływać, niebawem będzie taka okazja.

W przyszłym tygodniu zaczniemy napełniać nieckę wodą - zapowiada Adam Maksymów, właściciel ośrodka Max w Jarnołtówku.

Zobacz: Głuchołazy. Miasto szuka partnera do budowy pływalni

O nowej inwestycji potrafi opowiadać godzinami. Sam pomagał projektować architektowi Grzegorzowi Janikowi, sam też jako budowlaniec nadzoruje firmy wykonawcze.

Basen rekreacyjny ma wymiary 17,5 na 8 metrów i 1,4 metra głębokości. Część niecki jest wydzielona na brodzik dla dzieci. Wzdłuż dwóch ścian ciągną się podwodne dysze do masowania mięśni i kręgosłupa, gejzery powietrzne, przeciwprądy do masażu i pływania pod prąd.

W przeszklonej hali basenowej pod drewnianym belkowaniem już stoją dodatkowo kabiny do sauny na podczerwień i wanny jacuzzi, solar słoneczny. Kąpiących się będzie można obserwować z górnej kawiarenki. Obok niej jest sala do ćwiczeń z ruchomą bieżnią.

Cały obiekt jest dostępny dla niepełnosprawnych i naszpikowany najnowocześniejszą technologią. Ma np. ekologiczną pompę wodną, baterie słoneczne i diody oświetleniowe LED.

Zobacz: Raj dla sportowców budowany jest w powiecie oleskim

- Basen będzie dostępny dla wszystkich. Nad ceną biletów jeszcze się nie zastanawiałem - opowiada Adam Maksymów. - Całość budowy kosztuje 6 milionów złotych. Nigdy bym się nie zdobył na coś takiego, gdyby nie udało mi się otrzymać 47 procent dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Byłoby grzechem z tego nie skorzystać.

„Ziemowit” będzie drugi

Do połowy grudnia tego roku gotowy będzie przebudowany na nowo kryty basen przy ośrodku wypoczynkowym „Ziemowit” - zapowiada jego dyrektor Agnieszka Piątek.

Basen będzie miał wymiary 25 na 10 metrów i ok. 1,5 metra głębokości. Tu także zainstalowane zostaną urządzenia do hydromasażu, jacuzzi, podwodne bicze.

Fundusz Wczasów Pracowniczych, który jest właścicielem „Ziemowita”, buduje basen za własne pieniądze i kredyty. Cena godzinnego pobytu na basenie ma nadal wynosić 10 złotych. Konkurencji się nie boimy - śmieje się dyr. Piątek.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska