Jeden finał w dorobku naszych pływaków

Marcel Guzy może być zadowolony ze swojego występu.
Marcel Guzy może być zadowolony ze swojego występu. archiwum prywatne
Zgodnie z oczekiwaniami reprezentanci naszego regionu nie odgrywali głównych ról na mistrzostwach Polski w pływaniu, które odbyły się w Lublinie.

Na zawodach wśród prawie 700 startujących było dziewięcioro przedstawicieli naszych klubów. Najlepiej spisała się Ewa Dymarek (Zryw Opole), która jako jedyna awansowała do finału. Było to na dystansie 100 m stylem klasycznym. Zajęła na nim 9. miejsce.

Razem z mistrzostwami seniorów trwały też młodzieżowe mistrzostwa Polski dla zawodników w wieku 19-23 lat. Mająca 22 lata Dymarek na wspomnianym dystansie 100 m stylem klasycznym zajęła 4. miejsce. Nie udało się więc zdobyć medalu.

W finałach B płynęła jeszcze trójka zawodników z naszego regionu, a ich najlepsze pozycje to: 13. Aleksandry Tomali (Zryw Opole na 50 m grzbietem i 100 m motylkiem), także 13. Mikołaja Kempy (MMKS Kę­dzie­rzyn-Koźle na 200 m motylkiem) oraz 17. Moniki Skorupy (Vega Dob­rodzień na 200 m grzbietem).

Dobrze spisał się 16-letni Marcel Guzy (Vega Dobrodzień), który na 200 m stylem klasycznym zajął 22. lokatę. To był jednak trzeci wynik wśród rówieśników, co pozwala zawodnikowi Vegi mieć nadzieję na dostanie się do kadry Polski na lipcowe prestiżowe zawody festiwalu sportowego młodzieży (EYOF) w węgierskim Gyor.