Jędrzejewski z Polonii Bydgoszcz wygrał turniej memoriałowy imienia Gerarda Stacha

Na podium stanęli (od lewej) Patryk Dudek, Marcin Jędrzejewski i Artur Mroczka.
Na podium stanęli (od lewej) Patryk Dudek, Marcin Jędrzejewski i Artur Mroczka. fot. Grzegorz Kuberski
Drugi był rewelacyjnie jeżdżący, niespełna 17-letni, Patryk Dudek z Falubazu. Wraz z Jędrzejewskim zdobyli po 13 pkt, a o 2. miejscu Dudka zadecydowała jego porażka w 1. wyścigu z późniejszym zwycięzcą zawodów.

- Dobrze mi się dziś jeździło - mówił Patryk. - Lubię opolski tor, zawsze notuję tu niezłe występy. Kto wie, gdyby regulamin przewidywał baraż, może wygrałbym ten turniej. Ale i tak jestem zadowolony z drugiego miejsca.

W zawodach było dużo mijanek. Niestety, w tej rywalizacji z kilku zawodników Kolejarza walkę z rywalami nawiązywał Max Dilger, a w końcowej fazie zawodów z dobrej strony pokazali się także Marek Czerwiński i Igor Kononow.

Po dwóch seriach startów dwa zwycięstwa miał Jędrzejewski, ale w kolejnym biegu przegrał z Patrykiem Pawlaszczykiem i Arturem Mroczką. W 16. wyścigu szanse na wygraną w zawodach zmniejszył Dilger przyjeżdżając na metę za Mroczką i dobrze finiszującym Michałem Mitką. Po 4 rundach było aż 6 kandydatów do wygranej.

Jędrzejewski, Dudek, Mroczka i dobrze znany opolskim kibicom Rafał Fleger mieli po 10 pkt, a Dilger i Mitko o punkt mniej. W ostatniej serii Jędrzejewski i Dudek wygrali swoje starty, choć temu pierwszemu w 19. wyścigu sporo krwi napsuł Czerwiński, przegrywając dopiero przed metą.

Wyniki

Wyniki

1. M. Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) - 13 pkt., 2. P. Dudek (Falubaz Zielona Góra) - 13, 3. A. Mroczka (GTŻ Grudziądz) - 12, 4. M. Mitko (RKM Rybnik) - 12, 5. M. Dilger (Kolejarz Opole) - 10, 6. R. Fleger (RKM) - 10, 7. P. Pawlaszczyk (KM Ostrów) - 9, 8. I. Kononow (Kolejarz) - 8, 9. B. Miturski (Włókniarz Częstochowa) - 7, 10. S. Kiełbasa (Unia Tarnów) - 7, 11. M. Czerwiński (Kolejarz) - 6, 12. M. Piaszczyński (Orzeł Łódź)- 5, 13. K. Zieliński - 4, 14. M. Mikorski - 3, 15. P. Chudy - 1, 16. T. Wolniewicz - 0, 17. Ł. Sussman - 0 (wszyscy Kolejarz).
Sędziował Wojciech Grodzki (Opole). Najlepszy czas
- 61,6 sek. w 6. wyścigu - Patryk Dudek. Widzów 1200.

- Brakuje mi jazdy, a treningi to za mało - komentował Czerwiński. - Teraz nadrabiam zaległości. Cały czas walczę o miejsce w ligowym składzie Kolejarza.

Dobrze finiszował Kononow wygrywając ostatni bieg z Pawlaszczykiem.
- Ciągle uczę się opolskiego toru - stwierdził Kononow. - Na początku nie potrafiłem dobrać odpowiednich przełożeń, ale z biegu na bieg było lepiej i ostatni już wygrałem. Zawody były trudne, bo było kilku dobrych zawodników z ekstraligi.
Zwycięzca - Marcin Jędrzejewski ma mało okazji do startów w macierzystej Polonii.

- Walczę o miejsce w składzie Polonii. Mam mało jazdy, dlatego szukam okazji do startów - powiedział bydgoszczanin. - W Opolu lubię startować, choć debiut miałem tu fatalny. Parę lat temu w pierwszych zawodach rozwaliłem trochę bandy. Nie mam jednak żadnego urazu. Tor jest bardzo fajny, krótki i techniczny. Można się tu znakomicie pościgać.