"Jedziemy dalej!" - komentarz Piotra Moca, redaktora naczelnego Radia Opole

Piotr Moc
Za naszymi redakcjami (Radia Opole i NTO) pierwszy miesiąc wspólnej akcji letniej lub jak ktoś woli – wakacyjnej. Plan był i jest ambitny. Odwiedzamy z mikrofonami i kamerami wszystkie opolskie gminy.

Redakcja najstarszego w regionie dziennika drukuje specjalne wydania gazety poświęconej odwiedzanym miejscom. Radiowa redakcja codziennie rano wyrusza z konwojem wozów transmisyjnych i reporterskich i buduje plenerowe studio. Na ogół wybieramy miejsca w rynku, czasami w parku albo na terenie przy akwenach lub basenach. Akcję radiowych i prasowych czerwcowych spotkań ze Słuchaczami i Czytelnikami rozpoczęliśmy w Kędzierzynie-Koźlu, a zakończyliśmy w Głuchołazach.

W pierwszej fazie akcji byliśmy w szesnastu miejscowościach. Z dnia na dzień zainteresowanie mieszkańców odwiedzanych gmin rosło. Świadczy o tym ilość uczestników gry terenowej z cennymi nagrodami. Rekord miesiąca ustanowiono w Głogówku. Sporo osób poszukiwało niebieskiej piłeczki także w Kluczborku. To cieszy, bo dopiero zabawa się rozkręca a sprzyjają temu szkolne wakacje i dobra pogoda.

Producent akcji dwoi się i troi aby nasze studio plenerowe było w idealnym miejscu. Najbardziej oryginalne póki co „miejscówki” były w gminie Murów i Tarnowie Opolskim. W tej pierwszej gminie nasze studio radiowo-prasowe mieściło się w Farskiej Stodole w Starych Budkowicach, a w Tarnowie przy solankowej tężni.

Urzekła nas życzliwość i sympatia mieszkańców w gminie Świerczów, którzy o swoim miejscu zamieszkania opowiadają w taki o to sposób: „Gmina Świerczów jest najlepszym miejscem na świecie! Ta wyjątkowość wynika z tego, że jesteśmy jedną z najmniejszych gmin pod względem ludności w województwie opolskim, co prawda nie obszarowo a ludnościowo. Jesteśmy w otulinie pięknych krajobrazów” - mówią.

Ponadto w niewielkiej wsi Dąbrowa w gminie Świerczów od wielu lat kultywowana jest góralska tradycja. Okazuje się, że po II Wojnie Światowej miejscowość została zasiedlona przez górali z okolic Limanowej w Małopolsce. Tak zwane „lachy limanowskie” mają korzenie pomiędzy krakowiakami a góralami.

Przed nami pierwsze lipcowe wyjazdy. Najpierw Turawa, Lato Kwiatów Otmuchowie i nowe letnie kąpielisko w Nysie. Czekamy na Was!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska