Jest już podział na grupy i terminarz klasy okręgowej

Łukasz Baliński nieZaktualizowano 
Znamy wreszcie pełny podział na grupy w klasie okręgowej. Poza tym, ze mamy dwóch spadkowiczów i sześciu beniaminków, to w obu zestawieniach doszło również do pewnych przetasowań.

Co ciekawe obie zdegradowane ekipy z 4. ligi czyli TOR Dobrzeń Wielki i Victoria Chróścice trafiły do grupy 1. W związku z tym jest tam mniej nowicjuszy, bo również dwóch, a są to mianowicie LZS Ligota Turawska i Motor Praszka. Do tego przeniesiono z drugiej strefy, zawsze groźne ekipy GKS-u Piomar Tarnów Opolski-Przywory i Orła Źlinice.

W tej grupie pozostały za to KS Krasiejów, LZS Mechnice, MKS Wołczyn, Olimpia Lewin Brzeski, LZS Jełowa, GZ LZS Łubniany, Unia Kolonowskie, Wiking-Rodło Opole, Żubry Smarchowice Śląskie oraz Hetman Byczyna, który utrzymał się po tym jak miejsce w 3. lidze zachował MKS Kluczbork, a poziom niżej Pogoń Prudnik.

Z drugiej strony niebawem okazało się, że licencji na grę w „okręgówce” nie otrzymał KS Bodzanów-Nowy Świętów, na czym skorzystał już „następny w kolejce” spadkowicz KS Twardawa.

W grupie drugiej mamy za to kwartet beniaminków, a są to Czarni Otmuchów, Fortuna Głogówek, Korona Krępna i Start Bogdanowice. Do tego dwie drużyny przeniesione z „jedynki” czyli 1. FC Chronstau Chrząstowice i Sokół Niemodlin.

Pozostały w tej strefie za to wspomniany KS Twardawa oraz Naprzód Jemielnica, Naprzód Ujazd-Niezdrowice, LZS Piotrówka, Racławiczki, Sparta Paczków, LZS Stary Ujazd, LZS Walce, Włókniarz Kietrz, Victoria Cisek.

- Co do klubów z Jełowej i Łubnian to teraz właśnie tak się one nazywają, z kolei ten ze Starego Ujazdu jest w trakcie transformacji na LKS Ujazd, jednak u nas wciąż widnieje z poprzednią nazwą i na razie musimy się nią posługiwać - tłumaczy Piotr Głowacki z Wydziału Gier OZPN. - Natomiast jeśli chodzi o przeniesienie GKS-u Piomar, Orła, 1. FC Chronstau i Sokoła do innych grup, to po tym jak postanowiliśmy coś urozmaicić wewnątrz nich, by je nieco „odświeżyć”, to konsultowaliśmy to z tymi klubami i nie miały one nic przeciwko proponowanym zmianom - dodaje.

Wracając do samego terminarza to warto zauważyć, iż praktycznie wszystkie mecze w danej serii gier i danym miesiącu będą zaczynać się o tej samej porze. I tak start sierpniowych spotkań w ramach kolejek nr 1-4 zaplanowano na godz. 17, wrześniowe pojedynki (kolejki 5-7) praktycznie w całości rozpoczynać się będą o godz. 16, październikowe o godz. 15 (8-10) i 14 (11-12), a listopadowe (13-15) o godz. 13.

Pełen terminarz grupy 1:
1. kolejka - 10.08 (godz. 17): LZS Ligota Turawska - Victoria Chróścice, Hetman Byczyna - Żubry Smarchowice Śląskie, KS Krasiejów - GZ LZS Łubniany, LZS Mechnice - Unia Kolonowskie, LZS Jełowa - Orzeł Źlinice, GKS Piomar Tarnów-Przywory - Olimpia Lewin Brzeski, Motor Praszka - MKS Wołczyn, TOR Dobrzeń Wielki - Wiking-Rodło Opole
2. kolejka - 17.08 (godz. 17): Victoria - Wiking-Rodło, MKS - TOR, Olimpia - Motor, Orzeł - GKS Piomar, Unia - Jełowa, Łubniany - Mechnice, Żubry - Krasiejów, Ligota Turawska - Hetman.
3. kolejka - 24.08 (godz. 17): Hetman - Victoria, Krasiejów - Ligota Turawska, Mechnice - Żubry, Jełowa - Łubniany, GKS Piomar - Unia, Motor - Orzeł, TOR - Olimpia, Wiking-Rodło - MKS.
4. kolejka - 31.08 (godz. 17): Victoria - MKS, Olimpia - Wiking-Rodło, Orzeł - TOR, Unia - Motor, Łubniany - GKS Piomar, Żubry - Jełowa, Ligota Turawska - Mechnice, Hetman - Krasiejów.
5. kolejka - 7.09 (godz. 16): Krasiejów - Victoria, Mechnice - Hetman, Jełowa - Ligota Turawska, GKS Piomar - Żubry, Motor - Łubniany, TOR - Unia, Wiking-Rodło - Orzeł, MKS - Olimpia.
6. kolejka - 14.09 (godz. 16): Victoria - Olimpia, Orzeł - MKS, Unia - Wiking-Rodło, Łubniany - TOR, Żubry - Motor, Ligota Turawska - GKS Piomar, Hetman - Jełowa, Krasiejów - Mechnice.
7. kolejka - 21.09 (godz. 16): Mechnice - Victoria, Jełowa - Krasiejów, GKS Piomar - Hetman, Motor - Ligota Turawska, TOR - Żubry, Wiking-Rodło - Łubniany, MKS - Unia, Olimpia - Orzeł Źlinice.
8. kolejka - 28.09 (godz. 15): Victoria - Orzeł, Unia - Olimpia, Łubniany - MKS, Żubry - Wiking-Rodło, Ligota Turawska - TOR, Hetman - Motor, Krasiejów - GKS Piomar, Mechnice - Jełowa.
9. kolejka - 5.10 (godz. 15): Jełowa - Victoria, GKS Piomar - Mechnice, Motor - Krasiejów, TOR - Hetman, Wiking-Rodło - Ligota Turawska, MKS - Żubry, Olimpia - Łubniany, Orzeł - Unia.
10. kolejka - 12.10 (godz. 15): Victoria - Unia, Łubniany - Orzeł, Żubry - Olimpia, Ligota Turawska - MKS, Hetman - Wiking-Rodło, Krasiejów - TOR, Mechnice - Motor, Jełowa - GKS Piomar.
11. kolejka - 19.10 (godz. 14): GKS Piomar - Victoria, Motor - Jełowa, TOR - Mechnice, Wiking-Rodło - Krasiejów, MKS - Hetman, Olimpia - Ligota Turawska, Orzeł - Żubry, Unia - Łubniany.
12. kolejka - 26.10 (godz. 14): Victoria - Łubniany, Żubry - Unia, Ligota - Orzeł, Hetman - Olimpia, Krasiejów - MKS, Mechnice - Wiking-Rodło, Jełowa - TOR, GKS Piomar - Motor.
13. kolejka - 2.11 (godz. 13): Motor - Victoria, TOR - GKS Piomar, Wiking-Rodło - Jełowa, MKS - Mechnice, Olimpia - Krasiejów, Orzeł - Hetman, Unia - Ligota Turawska, Łubniany - Żubry.
14. kolejka - 9.11 (godz. 13): Victoria - Żubry, Ligota Turawska - Łubniany, Hetman - Unia, Krasiejów - Orzeł, Mechnice - Olimpia, Jełowa - MKS, GKS Piomar - Wiking-Rodło, Motor - TOR.
15. kolejka - 16.11 (godz. 13): TOR - Victoria, Wiking-Rodło - Motor, MKS - GKS Piomar, Olimpia - Jełowa, Orzeł – Mechnice, Unia - Krasiejów, Łubniany - Hetman, Żubry - Ligota Turawska.

Pełen terminarz grupy 2:
1. kolejka - 10.08 (godz. 17): Fortuna Głogówek - Piotrówka, Start Bogdanowice - Korona Krępna, Racławiczki - 1.Fc Chronstau Chrząstowice, Sparta Paczków - Stary Ujazd, Naprzód Ujazd Niezdrowice- Czarni Otmuchów, Naprzód Jemielnica - Sokół Niemodlin, KS Twardawa - Włókniarz Kietrz.
2. kolejka - 17.08 (godz. 17): Victoria - Włókniarz, Sokół - Twardawa, Czarni - Naprzód J., Stary Ujazd - Naprzód UN., 1.Fc Chronstau - Sparta, Korona - Racławiczki, Piotrówka - Start, Walce - Fortuna.
3. kolejka - 24.08 (godz. 17): Fortuna -Victoria, Start - Walce, Racławiczki - Piotrówka, Sparta - Korona, Naprzód UN. - 1.Fc Chronstau, Naprzód J. - Stary Ujazd, Twardawa - Czarni, Włókniarz - Sokół.
4. kolejka - 31.08 (godz. 17): Victoria - Sokół, Czarni - Włókniarz, Stary Ujazd - Twardawa, 1.Fc Chronstau - Naprzód J., Korona - Naprzód UN., Piotrówka - Sparta, Walce - Racławiczki, Fortuna - Start.
5. kolejka - 7.09 (godz. 16): Start - Victoria, Racławiczki - Fortuna, Sparta - Walce, Naprzód UN. - Piotrówka, Naprzód J. - Korona, Twardawa - 1.Fc Chronstau, Włókniarz - Stary Ujazd, Sokół - Czarni.
6. kolejka - 14.09 (godz. 16): Victoria - Czarni, Stary Ujazd - Sokół, 1.Fc Chronstau - Włókniarz, Korona - Twardawa, Piotrówka - Naprzód J., Walce - Naprzód UN., Fortuna - Sparta, Start - Racławiczki.
7. kolejka - 21.09 (godz. 16): Racławiczki - Victoria, Sparta Paczków - Start, Naprzód UN. - Fortuna, Naprzód J. - Walce, Twardawa - Piotrówka, Włókniarz - Korona, Sokół - 1.Fc Chronstau, Czarni - Stary Ujazd.
8. kolejka - 28.09 (godz. 15): Victoria - Stary Ujazd, 1.Fc Chronstau - Czarni, Korona - Sokół, Piotrówka - Włókniarz, Walce - Twardawa, Fortuna - Naprzód J., Start - Naprzód UN., Racławiczki - Sparta.
9. kolejka - 5.10 (godz. 15): Sparta - Victoria, Naprzód UN. - Racławiczki, Naprzód J. - Start, Twardawa - Fortuna, Włókniarz - Walce, Sokół - Piotrówka, Czarni - Korona, Stary Ujazd - 1.Fc Chronstau.
10. kolejka - 12.10 (godz. 15): Victoria - 1.Fc Chronstau, Korona - Stary Ujazd, Piotrówka - Czarni, Walce - Sokół, Fortuna - Włókniarz, Start - Twardawa, Racławiczki - Naprzód J., Sparta - Naprzód UN.
11. kolejka - 19.10 (godz. 14): Naprzód UN. - Victoria, Naprzód J. - Sparta, Twardawa - Racławiczki, Włókniarz - Start, Sokół - Fortuna, Czarni - Walce, Stary Ujazd - Piotrówka, 1.Fc Chronstau - Korona.
12. kolejka - 26.10 (godz. 14): Victoria - Korona, Piotrówka - 1.Fc Chronstau, Walce - Stary Ujazd, Fortuna - Czarni, Start - Sokół, Racławiczki - Włókniarz, Sparta - Twardawa, Naprzód UN. - Naprzód J.
13. kolejka - 2.11 (godz. 13): Naprzód J. - Victoria, Twardawa - Naprzód UN., Włókniarz - Sparta, Sokół - Racławiczki, Czarni - Start, Stary Ujazd - Fortuna, 1.Fc Chronstau - Walce, Korona - Piotrówka.
14. kolejka - 9.11 (godz. 13): Victoria - Piotrówka, Walce - Korona, Fortuna - 1.Fc Chronstau, Start - Stary Ujazd, Racławiczki - Czarni, Sparta - Sokół, Naprzód UN. - Włókniarz, Naprzód J. - Twardawa.
15. kolejka - 16.11 (godz. 13): Twardawa - Victoria, Włókniarz - Naprzód J., Sokół - Naprzód UN., Czarni - Sparta, Stary Ujazd - Racławiczki, 1.Fc Chronstau - Start, Korona - Fortuna, Piotrówka - Walce.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3