Jest kilka zmian w piłkarskich ligach w naszym regionie

Marcin Sagan
Marcin Sagan
W klasie okręgowej będzie występował Agroplon Głuszyna, natomiast w klasie A zespoły z Uszyc, Kamiennika oraz Lewic.

Rozgrywki “okręgówki" ruszają już w najbliższy weekend, a w gronie 32 drużyn skupionych w dwóch grupach mamy jedną zmianę. Dotyczy ona grupy pierwszej. Doszło bowiem do fuzji zespołu Rybnej z Agroplonem Głuszyna. Zamiast ekipy z Rybnej teraz w klasie okręgowej grać będzie właśnie Agroplon, a Rybna znika z piłkarskiej mapy Opolszczyzny.

Dzięki takiemu rozwiązaniu i przejściu Agroplonu do klasy okręgowej w klasie A utrzyma się najwyżej sklasyfikowany spadkowicz z poprzedniego sezonu - zespół z Uszyc. W tej sytuacji problemu nie ma, bo Agroplon przynależał do grupy pierwszej klasy A skupiającej zespoły z północy województwa. Uszyce też leżą w tej części regionu i dlatego grać będą we wspomnianej grupie pierwszej.

Więcej zamieszania wprowadziła fuzja Leśnicy z Kamiennikiem. Drużyna z tej pierwszej miejscowości, która przez kilka lat grała nawet w 3 lidze notuje niestety niesamowity "zjazd". Po spadku do klasy A nie wystartuje w rozgrywkach i odstępuje miejsce na siódmym w krajowej hierachii poziomie ekipie z Kamiennika.
Trudno natomiast oczekiwać, że wspomniana drużyna z Kamiennika będzie grać w grupie szóstej (umownie nazwanej głubczycko-kędzierzyńskiej), gdzie była przypisana Leśnica. Doszło więc do przesunięć związanych z tym, że drużyny w klasie A skupione w sześciu grupach zostały tak podzielone, by odległości między nimi były jak najmniejsze.

Dlatego też Kamiennik trafił do grupy 3 (tzw. nyskiej), z niej z kolei będący spadkowiczem Rusocin został przesunięty do grupy 4 (krapkowicko-prudnickiej), natomiast z grupy 4 do grupy 6 w miejsce Leśnicy przeszedł zespół Głubczyce Sady.

W grupie 6 klasy A doszło do jeszcze jednej zmiany. Po wywalczeniu awansu do niej przez GLKS II Kietrz, klub z Kietrza zrezygnował z gry swoich rezerw w wyższej lidze. Tym samym zgodnie z regulaminem rozgrywek awans uzyskuje Rolnik Lewice jako kolejna najwyżej sklasyfikowana drużyna tej grupy klasy B, z której mistrz zrezygnował z awansu.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 11

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

z
zenio

Niestety takie działania są wymuszane przez perfidne przepisy nałożone przez pzpn a kluby chcąc działać robią to co robią. Przepisy PZPN ZABIJAJĄ małe kluby.

G
Gość

Cieszę się, że podziela Pan moje stanowisko. Niezależnie od tego, w kim pan widzi problem tego procederu, byłbym niezmiernie rad, gdyby wykorzystał Pan swoje możliwości, by temu procederowi przeciwdziałać. Zwłaszcza w tak opiniotwórczym medium, jak NTO.

 

Pozdrawiam

M
Marcin Sagan

Panie Ludwig. Absolutnie nie popieram kupczenia miejscami. Zgadzam się z Pana stanowiskiem. Od strony moralnej jest to haniebne. tak jak haniebne było wchłonięcie Startu Namysłów przez Odrę w 1999 roku. Problem jednak widzę nie w OZPN-ie, PZPN-ie (choć po części też, bo na coś takiego jest przyzwolenie) tylko w działaczach klubowych. Tych '"odstępujących" bo wypaczają ideę rywalizacji sportowej i zamiast normalnie się wycofać i zwolnić miejsce najwyżej sklasyfikowanemu spadkowiczowi to dokonują fuzji, ale i tych "przejmujących", bo zyskują awans niezgodny z duchem sportu.   

k
kanalia

cenzura cenzura. w du p ę wstrzyka jak napisali prawdę o tych dziadostwie ze Zdzieszowic?

k
kibic

...pomieszanie z poplątaniemm..ale najważniejsze że rozplątano te supły i są juz aktualne na nowy sezon terminarze!

d
działacz z opolszczyzny

Niestety wiele zamieszania wprowadzaja kluby i ich zarządy. Były terminy na zgłaszanie drużyn do poszczególnych rozgrywek i tego KATEGORYCZNIE WINIEN OZPN TRZYMAĆ SIĘ, ale tak nie jest!. Kilku cwaniaczkom ubzdura sie jakiś przekręcik i wszystko bierze w łeb. To trochę nieuczciwe w stosunku do pozostałych. OZPN staje sie przez to mało wiarygodne. Raz postawić na swoim i to nauczyłoby w przyszłości jakiejś dyscypliny. A tu prezesiątka po powrocie ze światowych wakacji budzą się z rączką w nocniku (może i w kaczce) i ratujcie panowie bo o czymś zapomniałem. To jest chore.

k
krytyk OZPN
W dniu 11.08.2015 o 21:03, smok napisał:

Wszędzie na świecie jak ktoś wykrusza się, to w zwolnione miejsce wskakuje następny w kolejce. Kamiennik i Leśnica to taka sama fuzja jak moja i pana. Trudno oczekiwać, by Kamiennik grał w leśnickiej grupie? A może po prostu trudno oczekiwać, że Kamiennik z Leśnicą się połączą? Tylko ktoś to w końcu musi powiedzieć. "Fuzja" Odry Opole z Namysłowem skończyła się likwidacją tego ostatniego. "Fuzja" Bogdanowic z Odrą Wodzisław czkawką odbija się tej ostatniej do dziś - do dziś nie gra nigdzie, choć jej władze uparcie twierdzą, że należy im się miejsce w IV lidze. Prawda jest taka, że Opole zrobiło sobie awans kosztem Namysłowa, Wodzisław kosztem Bogdanowic, podobnie było w przypadku Ozimka, tak samo jest teraz w przypadku Kamiennika, a rok temu z Wilkowem i Widawą Lubska. Wystarczy zapłacić drużynie, która nie radzi sobie sama z sobą i nie trzeba nawet kupować meczów, a awans zaklepany. Co więcej, za taki szwindel nawet prokurator nie pogoni. A potem wielki problem sportowych komentatorów "po linii", by zamieszanie jakoś wytłumaczyć. Jak można napisać "drużyna po spadku nie wystartuje w A-klasie i odstępuje swoje miejsce"? To na tym polega liga? Na tym polega sport? Hipokryzja OZPN-u (i nie tylko) jest pod tym względem przednia, czy pan też się do niej przyznaje? Przecież to prosta droga do zaprzedania resztki sportu, która jeszcze w nim pozostała i oddanie wszystkiego rządzom pieniądza. Niedawno pomstował pan na "uboczne" skutki zamknięcia ligi siatkarskiej, a przecież od początku było jasne, że w miejscu, gdzie o wynikach decydują pozasportowe czynniki, z uznaniowymi decyzjami sportowych central na czele, kończy się sport. To samo dzieje się z nieszczęsnymi licencjami, na które sportowe centrale przymykają oko i je popierają. Jak sportowo obronić awans Kamiennika, Głuszyny czym tym podobnych tworów? Leśnica się z nikim nie połączyła, tylko "oddała" swoje miejsce Kamiennikowi. Że nie wspomnę ukochanej pana Odry i "przysłudze", jaką sprawiła Startowi Namysłów. Czy to jest w porządku? Czy tak to powinno wyglądać? Jeśli tak to ma wyglądać, to po co wogóle grać? Po co płacić na OZPN, trenerów, zawodników, licencje, spikerów, odźwiernych, sprzątaczy, potwierdzenia, odstępne i jeszcze użerać się młodzieżą, skoro prościej jest miejsce w lidze po prostu kupić, albo nawet za darmo wydębnić u kogoś, kogo to akurat przestało bawić i woli "sprzedać" swój biznes, niż dalej się z nim użerać?Co pan powie kibicom Rudnik, których drużyna zajęła 2-gie miejsce w A klasie, a awans dostała Głuszyna z miejsca trzeciego? Że trudno oczekiwać, by Rybna odstąpiła swe miejsce Rudnikom? A gdyby pana kochana Odra zajęła jednak pierwsze miejsce, ale awans przyznano by Polonii Bytom, bo zrobiłaby "fuzję" z kimś tam, to też przyklepał by pan tej decyzji aplauz?  Panie Sagan, pan rzeczywiście popiera kupczenie miejscami w sporcie? Czy tylko "odgórna linia" pracodawcy nie pozwala napisać prawdziwych poglądów?

 

 Świetny tekst! Nasz OZPN w d... ma kluby zawodników i działaczy społecznych. Dla nich się kasa liczy, reszta jest nieważna. Te w artykule tak ładnie nazwane "fuzje" to zwykłe odsprzedanie miejsca w lidze. Już kilka razy prosiłem Panów z NTO aby bardziej krytycznie spojrzeli na działania OZPN'u jednak oni wolą promować półamatorów z Opola i wychwalać ich wniebogłosy. Cały czas więcej czasu poświęcają drużynie z III ligi aniżeli zespołowi z Kluczborka, który godnie reprezentuje nasz region na zapleczu ekstraklasy. 

s
smok

I jeszcze jedno, jak Kietrz zrezygnował z awansu, to dało się "zgodnie z regulaminem" wstawić następną w kolejce drużynę, a w przypadku Leśnicy już nie, za to potrzebny był cały akapit, by tą decyzję jakoś uzasadnić nie powołując się na regulamin. Nie widzi Pan w tym rozdźwięku?

 

P.S. I darujcie już sobie te obrazkowe testy na inteligencję, traktujcie swoich czytelników jak ludzi.

G
Gość
W dniu 11.08.2015 o 21:03, smok napisał:

Wszędzie na świecie jak ktoś wykrusza się, to w zwolnione miejsce wskakuje następny w kolejce. Kamiennik i Leśnica to taka sama fuzja jak moja i pana. Trudno oczekiwać, by Kamiennik grał w leśnickiej grupie? A może po prostu trudno oczekiwać, że Kamiennik z Leśnicą się połączą? Tylko ktoś to w końcu musi powiedzieć. "Fuzja" Odry Opole z Namysłowem skończyła się likwidacją tego ostatniego. "Fuzja" Bogdanowic z Odrą Wodzisław czkawką odbija się tej ostatniej do dziś - do dziś nie gra nigdzie, choć jej władze uparcie twierdzą, że należy im się miejsce w IV lidze. Prawda jest taka, że Opole zrobiło sobie awans kosztem Namysłowa, Wodzisław kosztem Bogdanowic, podobnie było w przypadku Ozimka, tak samo jest teraz w przypadku Kamiennika, a rok temu z Wilkowem i Widawą Lubska. Wystarczy zapłacić drużynie, która nie radzi sobie sama z sobą i nie trzeba nawet kupować meczów, a awans zaklepany. Co więcej, za taki szwindel nawet prokurator nie pogoni. A potem wielki problem sportowych komentatorów "po linii", by zamieszanie jakoś wytłumaczyć. Jak można napisać "drużyna po spadku nie wystartuje w A-klasie i odstępuje swoje miejsce"? To na tym polega liga? Na tym polega sport? Hipokryzja OZPN-u (i nie tylko) jest pod tym względem przednia, czy pan też się do niej przyznaje? Przecież to prosta droga do zaprzedania resztki sportu, która jeszcze w nim pozostała i oddanie wszystkiego rządzom pieniądza. Niedawno pomstował pan na "uboczne" skutki zamknięcia ligi siatkarskiej, a przecież od początku było jasne, że w miejscu, gdzie o wynikach decydują pozasportowe czynniki, z uznaniowymi decyzjami sportowych central na czele, kończy się sport. To samo dzieje się z nieszczęsnymi licencjami, na które sportowe centrale przymykają oko i je popierają. Jak sportowo obronić awans Kamiennika, Głuszyny czym tym podobnych tworów? Leśnica się z nikim nie połączyła, tylko "oddała" swoje miejsce Kamiennikowi. Że nie wspomnę ukochanej pana Odry i "przysłudze", jaką sprawiła Startowi Namysłów. Czy to jest w porządku? Czy tak to powinno wyglądać? Jeśli tak to ma wyglądać, to po co wogóle grać? Po co płacić na OZPN, trenerów, zawodników, licencje, spikerów, odźwiernych, sprzątaczy, potwierdzenia, odstępne i jeszcze użerać się młodzieżą, skoro prościej jest miejsce w lidze po prostu kupić, albo nawet za darmo wydębnić u kogoś, kogo to akurat przestało bawić i woli "sprzedać" swój biznes, niż dalej się z nim użerać?Co pan powie kibicom Rudnik, których drużyna zajęła 2-gie miejsce w A klasie, a awans dostała Głuszyna z miejsca trzeciego? Że trudno oczekiwać, by Rybna odstąpiła swe miejsce Rudnikom? A gdyby pana kochana Odra zajęła jednak pierwsze miejsce, ale awans przyznano by Polonii Bytom, bo zrobiłaby "fuzję" z kimś tam, to też przyklepał by pan tej decyzji aplauz?  Panie Sagan, pan rzeczywiście popiera kupczenie miejscami w sporcie? Czy tylko "odgórna linia" pracodawcy nie pozwala napisać prawdziwych poglądów?

dobry tekst:) a do Pana Sagana chyba nie warto się zwracać bo już nie jeden raz pokazał jaki jest "obiektywny".

s
smok

Wszędzie na świecie jak ktoś wykrusza się, to w zwolnione miejsce wskakuje następny w kolejce. Kamiennik i Leśnica to taka sama fuzja jak moja i pana. Trudno oczekiwać, by Kamiennik grał w leśnickiej grupie? A może po prostu trudno oczekiwać, że Kamiennik z Leśnicą się połączą? Tylko ktoś to w końcu musi powiedzieć. "Fuzja" Odry Opole z Namysłowem skończyła się likwidacją tego ostatniego. "Fuzja" Bogdanowic z Odrą Wodzisław czkawką odbija się tej ostatniej do dziś - do dziś nie gra nigdzie, choć jej władze uparcie twierdzą, że należy im się miejsce w IV lidze. Prawda jest taka, że Opole zrobiło sobie awans kosztem Namysłowa, Wodzisław kosztem Bogdanowic, podobnie było w przypadku Ozimka, tak samo jest teraz w przypadku Kamiennika, a rok temu z Wilkowem i Widawą Lubska. Wystarczy zapłacić drużynie, która nie radzi sobie sama z sobą i nie trzeba nawet kupować meczów, a awans zaklepany. Co więcej, za taki szwindel nawet prokurator nie pogoni. A potem wielki problem sportowych komentatorów "po linii", by zamieszanie jakoś wytłumaczyć. Jak można napisać "drużyna po spadku nie wystartuje w A-klasie i odstępuje swoje miejsce"? To na tym polega liga? Na tym polega sport? Hipokryzja OZPN-u (i nie tylko) jest pod tym względem przednia, czy pan też się do niej przyznaje? Przecież to prosta droga do zaprzedania resztki sportu, która jeszcze w nim pozostała i oddanie wszystkiego rządzom pieniądza. Niedawno pomstował pan na "uboczne" skutki zamknięcia ligi siatkarskiej, a przecież od początku było jasne, że w miejscu, gdzie o wynikach decydują pozasportowe czynniki, z uznaniowymi decyzjami sportowych central na czele, kończy się sport. To samo dzieje się z nieszczęsnymi licencjami, na które sportowe centrale przymykają oko i je popierają. Jak sportowo obronić awans Kamiennika, Głuszyny czym tym podobnych tworów? Leśnica się z nikim nie połączyła, tylko "oddała" swoje miejsce Kamiennikowi. Że nie wspomnę ukochanej pana Odry i "przysłudze", jaką sprawiła Startowi Namysłów. Czy to jest w porządku? Czy tak to powinno wyglądać? Jeśli tak to ma wyglądać, to po co wogóle grać? Po co płacić na OZPN, trenerów, zawodników, licencje, spikerów, odźwiernych, sprzątaczy, potwierdzenia, odstępne i jeszcze użerać się młodzieżą, skoro prościej jest miejsce w lidze po prostu kupić, albo nawet za darmo wydębnić u kogoś, kogo to akurat przestało bawić i woli "sprzedać" swój biznes, niż dalej się z nim użerać?

Co pan powie kibicom Rudnik, których drużyna zajęła 2-gie miejsce w A klasie, a awans dostała Głuszyna z miejsca trzeciego? Że trudno oczekiwać, by Rybna odstąpiła swe miejsce Rudnikom? A gdyby pana kochana Odra zajęła jednak pierwsze miejsce, ale awans przyznano by Polonii Bytom, bo zrobiłaby "fuzję" z kimś tam, to też przyklepał by pan tej decyzji aplauz?

 

 

Panie Sagan, pan rzeczywiście popiera kupczenie miejscami w sporcie? Czy tylko "odgórna linia" pracodawcy nie pozwala napisać prawdziwych poglądów?

G
Gość

te fuzje to jakieś przekręty grubymi nićmi szyte

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3