Jest minimum opolanina na mistrzostwa świata!

Dawid Tomala.
Dawid Tomala. Archiwum prywatne
Swój cel podczas wiosennego kryterium, które odbyło się w Zaniemyślu osiągnął nasz najlepszy chodziarz Dawid Tomala.

Zawodnik AZS-u Politechniki Opole podczas zmagań w województwie wielkopolskim zajął drugie miejsce na dystansie 20 km, ale to nie lokata była ważna, a czas.

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyznaczył bowiem czas godzina i 22 minuty jako minimum do tego, by znaleźć się w kadrze narodowej na mistrzostwa świata.

29-latek dystans pokonał z rezultatem 1.21,33 i tym samym zapewnił sobie wyjazd na do stolicy Kataru, na zawody, które z racji tamtejszych temperatur odbędą się późno, bo na przełomie września i października.

Przypomnijmy, iż opolanin w barwach AZS-u wywalczył już złote medale mistrzostw kraju na 10 km z ubiegłego roku oraz tegoroczne halowe na 5 km.