Jest najnowsza oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

Materiał informacyjny Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego
Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu zaprezentowało najnowszą ofertę edukacyjną na kolejny rok szkolny. Placówki ponadpodstawowe w powiecie co roku przyciągają nowych uczniów również spoza powiatu, kusząc ciekawymi kierunkami kształcenia i dobrą bazą do nauki praktycznej.

Najlepszym wyznacznikiem poziomu kształcenia są tarcze jakości, w tym roku wszystkie placówki mogą pochwalić się sporymi skokami w rankingu, złotymi, srebrnymi i brązowymi tarczami „Perspektyw”, co świadczy o tym, że szkoły coraz lepiej radzą sobie w zestawieniu z innymi na Opolszczyźnie. Placówki stawiają na partnerską współpracę z firmami, a władze powiatu dopasowują ofertę kształcenia do oczekiwań rynku pracy i tym samym firm, które później chętnie zatrudniają absolwentów. Na przyszłych uczniów czekają szkoły branżowe, technika i licea.

W ofercie znajdziecie kryteria rekrutacji, kierunki kształcenia, terminy naborów. Wszystko w jednym miejscu. Zachęcamy rodziców i uczniów, by już teraz przyjrzeć się ofercie, tak by jak najlepiej zaplanować dalszą edukację.

Ponadto, zachęcamy do odwiedzin profili poszczególnych szkół na Facebooku, gdzie możecie sprawdzić, co oferują placówki ponadpodstawowe, są tam też zdjęcia i opisy, które charakteryzują daną szkołę. Polecamy! Ofertę starostwa znajdziemy na www.powiat.kedzierzyn-kozle.pl

Dodaj ogłoszenie