Jest wotum nieufności wobec Rady Miejskiej i burmistrza Gogolina

fot. Beata Szczerbaniewicz
- Szkoła jest zarejestrowana - mówi Leokadia Okos, przewodnicząca stowarzyszenia. - Teraz, zgodnie z umową, czekamy na subwencję od gminy.
- Szkoła jest zarejestrowana - mówi Leokadia Okos, przewodnicząca stowarzyszenia. - Teraz, zgodnie z umową, czekamy na subwencję od gminy. fot. Beata Szczerbaniewicz
Udostępnij:
Wyraziła je na piśmie Rada Solecka Górażdży. Chce w ten sposób zaprotestować przeciw "nie wywiązaniu się władz gminy z porozumienia zawartego ze społecznością wsi".

Porozumienie zawarte zostało w formie oświadczenia, jakie Rada Miejska przegłosowała na sesji 26 maja. Chodziło o likwidację szkoły podstawowej. Radni zobowiązali się że jeśli wieś powoła szkołę stowarzyszeniową jej budynek zostanie wyremontowany i rozbudowany tak, by przenieść tam przedszkole.

- Wieś z porozumienia się wywiązała: szkoła jest już zarejestrowana, ale z projektu budżetu wynika, że władze nie zamierzają słowa dotrzymać i dlatego protestujemy - wyjaśnia sołtys Piotr Konieczko. - Nie ma zaplanowanych wydatków na przebudowę szkoły, co sugeruje że burmistrz zrezygnował z planu połączenia placówek. A na tym opierał się plan ograniczenia kosztów utrzymania szkoły!

Rada Sołecka protestuje też przeciw oszczędnościowym planom finansowania szkoły. Na zapytanie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Górażdże o wysokość subwencji oświatowej, jaka zostanie przyznana uczniom od września, burmistrz odpisał że będzie to 75 procent.

- Potrzebujemy sto procent, nie dopuszczam do siebie myśli by to miało być mniej! - mówi Leokadia Okos, przewodnicząca stowarzyszenia. - Chcemy tyle ile daje gminie na każdego ucznia państwo, nic więcej!

Co na te zarzuty odpowiada burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej?
Czytaj 18 grudnia w papierowym wydaniu nto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 57

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
z gogolina
Władza zajęta jest budową domu kultury z salki przy kościele, hej!
W
Wyborca
I znow Panie Burmistrzu nie zlozyl Pan wniosku bo niema Gogolina na liscie Marszalka Wojewodztwa. To wstyd przed wyborcami ze jestescie tacy slabi albo Wam sie nie chce.!!!!!
~gościówa~
To uchwalili nasi radni za namową buirmistrza:
Dopłaty dla taryfowych odbiorców usług w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odbierania ścieków na terenie Gminy Gogolin.
Dopłaty wynikają z konieczności pokrycia pełnych kosztów związanych z dostarczaniem wody i odprowadzeniem ścieków.

Wnioskowane przez ZGKiM stawki były następujące:

· za wodę - 2,41 zł/m3 netto (zaakceptowana stawka - 2,30 zł/m3 netto)

· za ścieki - 4,57 zł/m3 netto (zaakceptowana stawka – 4,09 zł/m3 netto).

Dopłaty pozwalają na finansowe odciążenie mieszkańców, zapewniając jednocześnie ZGKiM pokrycie koniecznych kosztów.

Ostatecznie uchwalono następujące wielkości dopłat obowiązujących okresie od 1.04 2009 r. do 31.03.2010 r.:

- dopłata do taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę dla wszystkich taryfowych grup odbiorców usług z terenu Gminy Gogolin do ceny 1m3 wody w wysokości 0,11 zł/m3 netto.

- dopłata do taryfy za zbiorowe odprowadzanie ścieków dla wszystkich taryfowych grup odbiorców usług z terenu Gminy Gogolin do ceny 1m3 ścieków, w wysokości 0,48 zł/m3 netto.

W związku z tym dotacja Gminy Gogolin na rzecz ZGKiM w Gogolinie wyniesie ok. 38.997,20 zł (zużycie wody) i ok. 101.591,52 zł (odprowadzenie ścieków). Łączna dotacja w skali roku wyniesie ok. 140.588,72 zł.

Nie będę komentował ich decyzji, a właściwie nieprzemyślanych kolejnych głosowań. Pomijam ich zainteresowanie ochroną środowiska, bo to dla nich temat tabu (chociaż w radzie mamy fachowca A. Mroza). Odsyłam wszystkich do poprzedniej podwyżki za wywóz szamb (16 zł za m3) bez uchwalania jakichkolwiek doplat. Krotko mówiąc ten burmistrz i ta rada z A. Mrozem ma w d... ochronę środowiska i ludzi których olali - zaniechując budowę od dawna planowanych kanalizacji. Panowie radni i wojtalo: dopłaty powinne być uchwalone do wywozu szamb, bo nie chce wam się budować kanalizacji. NIe pozdrawiam
M
MIESZKANKA GMINY Wilkowyje
Myślę, że większość już podejmuje pewne decyzje. Wystarczy przeanalizować stronę www.dobrzy politycy.pl raz poczytać fora na temat Gogolina. Jest mi wstyd, że mieszkam w takiej gminie (właściwie tylko mam sypialnię)! Jeśli dotrwam w tej gminie do wyborór, to napewno podejmę bardziej wyważone decyzje. Pan ze świtą musi odejść!!!!!!!!!!
G
Gerard
I znowu żałosna sesja, nie będziecie mogli w całości przeczytać w protokole o sesji lutowej gdyż radni z klubu dopuścili do niego tylko te informacje, które oni uważają, że mogą tam być. Klub głosował w całości przeciwko informacji dla Was, mieszkańców, dlatego w 2010 roku patrzcie na kogo głosujecie bo dalej będziecie okłamywani. Wniosłem uwagę ale ją odrzucili gdyż za dużo byście wiedzieli, ale napiszę to później.
Jedynym pozytywnym akcentem było odejście Pana Kuklewskiego na zasłużoną emeryturę i tu na forum Mu dziękuję, gdyż był jednym z nielicznych z którymi dało się dogadać. Nagrań z sesji też nie będzie na stronie Gogolina, gdyż jak stwierdził Burmistrz jest to za drogie by dać to do internetu. Każda sesja jest nagrywana więc nie ma problemu by udzielić Wam takiej informacji i to bez żadnych kosztów. Ale wtedy nie możnaby mijać się z prawdą w protokołach. Na razie kończę.
Pozdrawiam wszystkich internautów i ludzi dobrej woli.
Gerard K.
k
klik
napiszcie coś konstruktywnego, coś co pociągnie do działania czytelnika. coś co zachęci do pracy,
J
Ja
W dniu 05.03.2009 o 18:58, klik napisał:

nuda. zamknijcie ten wątek


Przestań Czytać!
k
klik
nuda. zamknijcie ten wątek
K
Krolewna Sniezka
W dniu 08.01.2009 o 18:37, ~Olo~ napisał:

Dziwne obyczaje panują w naszym pieknym mieście Gogolinie - pan kierownik niczym kierownik włąsnego rancza a nie jednostki publicznej zadecydowął sobie że jedna firma działająca na basenie "wystarczy" bo ludzie są zadowoleni?!!!!Ciekawe kto i jakie profity ma z tego żeby nie wpuścic konkurencji i żeby sie okazało że ta pierwsza firma moze mieć za mało klientów albo ze jest gorsza i ludzie będą bardziej zadowoleni z kogo innego? Szkoda że nasza władza kochana nei styosuje takiej polityki np w sprowadzaniu kolejnych marketów. Najpierw sie kogoś podpuszcza aby inwestował, a potem idzie z torbami bo obok ktoś sprzedaje grunt Biedronce i Polomarketowi. Tyklko czekać jak po sklepie obok targowiska ktory juz splajtowal pójda z torbami następne...A ta firma która teraz działa na basenie to z kim ma i jakie powiazania? Z kierownikiem a może z kimś innym???I która to juz z kolei skarga na pana kiereownika bo sie juz pogubić w liczeniu mozna"? Jak widać gość jest niezatapialny, to prezcieś przyjaciel pana Burmistrza. W weekend basen w Gogolinie nie pracuje bo by mógł przypadkiem za dużo zarobić. hihihi


to fakt . Dziwnie się tam rozpatruje skargi . Jedni są od razu skazni na wygnanie a innym to traktowane jest jako reklama w działaniu :-( ot Gogolinek Marionetek.
G
Gerard Konieczko
W dniu 08.01.2009 o 19:03, Witold Rożałowski napisał:

Nazywam się tak jak się nazywam :-) więc bardziej przedstawiać chyba się nie trzeba, mam też podobne zajęcie jak i Pan tyle że w sąsiedniej gminie. Byłem na sesji, siedziałem w rzędzie pod oknem, na końcu, na przeciw p. Dransfelda.


Dziękuję za odpis i maila, myślałem , że imię i nazwisko jest tylko nickiem na forum, zyczę powodzenia w Krapkowicach.
Pozdrawiam Gerard Konieczko
G
Gość
Teraz wszystko zależy od wytrwałości skarżącego, bo przecież nad kierownikiem KRS i Władcami Gminy są jeszcze inne instancje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
g
gość
obyczje naprawdę dziwaczne! która skarga na Pana Kierownika?? chyba już trzecia z kolei! przedostatnia z tego co pamiętam była w maju no a teraz następna- i co się zmieni???? NIC!!!!!! bo Pan Kierownik jest jednym z piesków Burmistrza! po prostu jest nietykalny! a rozpatrzenie skargi oczywiście jak zawsze bezzasadne- bo wierne marionetki Burmistrza w większości lecz z małymi wyjątkami zajmą stanowisko jakie nakaże im Pan i Władca!
W
Witold Rożałowski
W dniu 07.01.2009 o 13:08, Gerard Konieczko napisał:

się Pan bliżej przedstawić, gdyż byłem na sesji jako radny RM i nie widziałem tam nikogo obcego oprócz prasy


Nazywam się tak jak się nazywam :-) więc bardziej przedstawiać chyba się nie trzeba, mam też podobne zajęcie jak i Pan tyle że w sąsiedniej gminie. Byłem na sesji, siedziałem w rzędzie pod oknem, na końcu, na przeciw p. Dransfelda.
~Olo~
W dniu 02.01.2009 o 19:51, mieszkanka napisał:

Myślę, że to nie pan kierownik ma ocenić, czy druga szkółka jest potrzebna. Działanie szkółki oceni społeczeństwo poprzez udział w niej. Wiadomo, że w biznesie jest tak: pozostanie ta, która jest lepsza.Na procesie technologicznym filtrów nie znam się, ale skoro pływalnia działa cały dzień od pon do pt to chyba w weckend też może. Na innych pływalniach czynne jest cały tydzień, i działa tam dużo więcej różnego rodzaju sekcji i szkółek


Dziwne obyczaje panują w naszym pieknym mieście Gogolinie - pan kierownik niczym kierownik włąsnego rancza a nie jednostki publicznej zadecydowął sobie że jedna firma działająca na basenie "wystarczy" bo ludzie są zadowoleni?!!!!Ciekawe kto i jakie profity ma z tego żeby nie wpuścic konkurencji i żeby sie okazało że ta pierwsza firma moze mieć za mało klientów albo ze jest gorsza i ludzie będą bardziej zadowoleni z kogo innego? Szkoda że nasza władza kochana nei styosuje takiej polityki np w sprowadzaniu kolejnych marketów. Najpierw sie kogoś podpuszcza aby inwestował, a potem idzie z torbami bo obok ktoś sprzedaje grunt Biedronce i Polomarketowi. Tyklko czekać jak po sklepie obok targowiska ktory juz splajtowal pójda z torbami następne...A ta firma która teraz działa na basenie to z kim ma i jakie powiazania? Z kierownikiem a może z kimś innym???I która to juz z kolei skarga na pana kiereownika bo sie juz pogubić w liczeniu mozna"? Jak widać gość jest niezatapialny, to prezcieś przyjaciel pana Burmistrza. W weekend basen w Gogolinie nie pracuje bo by mógł przypadkiem za dużo zarobić. hihihi
G
Gość
W dniu 31.12.2008 o 08:20, Gerard z Górażdży napisał:

Pani redaktor Beata Szczerbaniewicz jest wielka !!!!!! Dziekujemy za zainterosowanie sprawami jakimi zyje nasza społeczność . Jest Pani lepsza od M. Olejnik ;-) Prosimy nie ulegac presji lokalnych prominentów i tak jak do tej pory pozostać niezależną ....Na pewno nie jest Pani łatwo bo sama mieszka Pani w tym siedlisku "os" .


Może Pani Beata się dowie gdzie i na czyj koszt bawiły się gogolińskie VIPY po niedzielnym koncercie? Bo 100 % nie w Gogolinie, bo ludzi w oczy kłuje, więc przenieśli się za Krapkowice!!!!!!!!!!!!!!
Przejdź na stronę główną Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie