Jeździectwo. Amazonka Lewady trzynasta w finale Pucharu Świata

Redakcja
Beata Stremler.
Beata Stremler. Archiwum klubowe
Beata Stremler zajęła 13. miejsce w klasyfikacji finału Pucharu Świata w ujeżdżeniu. Decydujące zawody odbyły się w Goeteborgu.

Zaproszenie przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) na finałowe zawody Pucharu Świata do Szwecji było efektem niedawnych sukcesów i znakomitych wyników Beaty Stremler na Rubiconie D uzyskiwanych na wysokiej rangi zawodach w Amsterdamie, Neuminster i Dortmundzie. W Goeteborgu stawiło się tylko 18 par z całego świata.

W pierwszym starcie, w konkursie Grand Prix, amazonka Lewady Zakrzów zajęła 13. miejsce. Stremler i Rubicon D wystartowali jako szósta para i po swoim przejeździe zajmowali 5. miejsce z wynikiem 70,371%. Na koniec rywalizacji uplasowali się na 13. pozycji.
Wygrał Holender Hans Peter Minderhoud na koniu Glock’s Flirt (76,871%), który wyprzedził reprezentantów gospodarzy: Tinne Vilhelmson Silfvenę na Don Auriello (76,500%) i Patrika Kittela na Watermill Scandic (76,400%).

Do finałowej rozgrywki Grand Prix Freestyle, którego zwycięzca triumfował w całym Pucharze Świata, awansowały wszystkie startujące w Grand Prix pary. Podstawą do kwalifikacji było uzyskanie przynajmniej wyniku 60%, co osiągnęły wszystkie startujące duety.

W finałowym przejeździe Stremler na Rubiconie D uzyskała wynik 73,179% i ostatecznie pozostała na 13. pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ.

Zwycięstwo w finałowym konkursie i triumf w całym cyklu odniósł Minderhoud, uzyskując rezultat 82,357%. Drugie miejsce zajęła Szwedka Silfvena na Don Auriello (81,429%), a na 3. miejsce awansowała Niemka Jessica von Bredow-Werndl na ogierze Unee BB.