Jeździectwo. Dobre zawody dla amazonki z Grodźca

Joanna Marciniak
Joanna Marciniak Klubowe
Joanna Marciniak wygrała III eliminację Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody w kategorii juniorów.

W Lesznie w konkursach HPP rywalizowała rekordowa liczba par, na czele z kadrowiczami, co oznaczało sporą konkurencję, ale też możliwość wywalczenia znacznej liczby punktów eliminacyjnych. Najlepiej z opolskich jeźdźców spisała się J. Marciniak z Metpolu Grodziec. Na koniu Chelsea Blue wygrała ona finał rundy juniorskiej, a na Vagancie była 24. Poza tym zajęła 4. miejsca w konkursie średniej rundy - dwufazowym i zwykłym.

Bardzo dobrze spisał się też jeździec Turbudu Brzeg w finale Rundy Amatorów. 3. miejsce zajął bowiem Henryk Polednia na Kalister, a na koniu Turbud Consul był dziewiąty. Poza tym był pierwszy w konkursie zwykłym i piąty w zwykłym Małej Rundy. 20. lokata w finale amatorów przypadła z kolei Aleksandrze Polak (Osadkowski Jakubowice) na Aktiw.
Agnieszka Olszewska (Osadkowski Jakubowice) wśród seniorów wywalczyła 36. lokatę na Osadkowski Darpol, a spośród innych przejazdów najlepiej wypadła w konkursie Duża Runda - dwufazowy, zajmując 9. pozycję

Po trzech rundach HPP w stawce seniorów Olszewska zajmuje 23. miejsce, a startująca po raz pierwszy w sezonie J. Marciniak jest piąta w stawce juniorek.