Jeździectwo. Dwa krążki dla Lewady w Halowym Pucharze Polski

Redakcja
Dekoracja juniorów, z prawej Jagoda Dąbrowska.
Dekoracja juniorów, z prawej Jagoda Dąbrowska. Łukasz Kowalski/Lewada Zakrzów
Bardzo dobrze podczas Halowego Pucharu Polski w ujeżdżeniu spisały się pary reprezentujące Lewadę Zakrzów. Na terenie Klubu Jeździeckiego Szary Michałowice koło Krakowa wywalczyły srebrny i brązowy medal.

Debiutująca w imprezie tej rangi Julia Rogowska na Rainbow w półfinałach dwukrotnie zajęła drugie miejsce oraz zwyciężyła w konkursie finałowym. Łączny wynik 200,191% w klasyfikacji generalnej pozwolił Opolance na zajęcie 2. miejsca w kategorii juniorów młodszych. Wygrała Tatiana Bierieżnow na koniu Romantica (SKJ Golden Dream) z wynikiem 202,470%. 6. miejsce zajęła inna reprezentantka Lewady - Aleksandra Gurnacz na Bolivii.

W starszej kategorii Jagoda Dąbrowska na Attack With Me w przejazdach półfinałach dwukrotnie uplasowała się na trzecim miejscu, a konkursie finałowym zajęła drugą lokatę i ostatecznie z wynikiem 200,881% zdobyła brązowy medal w kategorii juniorów.
Dla kędzierzynianki, mającej na koncie medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, był to trzeci start w Halowym Pucharze Polski. Dwa lata temu zdobyła złoty medal, a rok temu ukończyła rywalizację na 4. miejscu.
W Michałowicach zwyciężyła Anna-Maria Wojtkowska na Pascalu (KS Centurion, 205,921%), a 9. była Olivia Ribol na koniu Drakar z Lewady.

W Michałowicach bardzo dobrze zaprezentowały się też Katarzyna Popiołek, która na klaczy Adrenalin uzyskała notę 65,750% w konkursie Grand Prix Freestyle oraz Żaneta Skowrońska na Love Me, która uzyskała wynik 68,000% w konkursie Grand Prix.