Jeździectwo. Nasze amazonki w czołówce Halowego Pucharu Polski

Redakcja
Joanna Marciniak
Joanna Marciniak Archiwum klubowe
Klub Jeździecki Szary w Michałowicach był gospodarzem piątej kwalifikacji Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Dobre starty zanotowały tam reprezentantki opolskich klubów.

Na parkurze w Michałowicach zaprezentowała się rekordowa liczba 270 par, wśród których nie zabrakło najlepszych w aktualnych rankingach HPP.

Najbardziej prestiżowy konkurs o Grand Prix KJK Szary Michałowice wygrał reprezentant Czech Marek Klus na klaczy Lordana. Para ta pokonała tor najszybciej i bezbłędnie. W GP wystartowało 25 par, a tylko pięć z nich bezbłędnym przejazdem zakwalifikowało się do rozgrywki.

W tym doborowym gronie znalazła się Zuzanna Gowin z KJ Metpol Grodziec na koniu Captain. Ostatecznie nasza amazonka zajęła 4. miejsce, gromadząc 17 cennych punktów do rankingu HPP. Przed parą Metpolu uplasowali się jeszcze reprezentant gospodarzy Michał Ziębicki na koniu Heartbreaker 5 oraz Ewelina Szczepanik z TKJ Garbówek na wałachu Stuntman 10.

Po 5 kwalifikacjach w ogólnej klasyfikacji HPP w kategorii seniorów liderem pozostał Leszek Gramza z KJ Agro-Handel Śrem, który nie przyjechał do Michałowic, a ma w dorobku 46 punktów. Gowin, która w Michałowicach uzbierała swoje pierwsze punkty w tym cyklu lokuje się na 16. pozycji.

Najlepsza wśród młodych jeźdźców była Urszula Kalicińska, która do finału HPP przystąpi z kompletem 60 punktów. Druga w Michałowicach była Joanna Marciniak z Metpolu na klaczy Chacco- Blue. Opolanka po 5 kwalifikacjach w pucharowej klasyfikacji plasuje się na 5. pozycji z dorobkiem 34 pkt.

W kategorii Open 1. miejsce zajęła Karina Woźniak z KJ Zbyszko na klaczy Lukrecja, która w rozgrywce bezbłędnie pokonała parkur. Tuż za nią uplasowała się Karolina Godoś na klaczy Cosa Che z KJ Royal Opole. Była najszybsza w rozgrywce, ale miała jedną zrzutkę. W ogólnej klasyfikacji HPP w kategorii Open prowadzi Magdalena Ziajkowska z KJ Hippica Polonia Słupno (60), a Godoś z dorobkiem 37 punktów lokuje się na 3. miejscu.

Kolejna, ostatnia już kwalifikacja z cyklu Halowego Pucharu Polski, odbędzie się w najbliższy weekend w Kaliszu. Finał rozgrywek w Dąbrówce Małej od 1 do 3 kwietnia.