Jeździectwo. Opolscy mistrzowie „tańca na koniach”

Redakcja
Medaliści mistrzostw Opolszczyzny seniorów.
Medaliści mistrzostw Opolszczyzny seniorów. Archiwum klubowe
Jagoda Dąbrowska na Attack With Me z Lewady Zakrzów została mistrzynią Opolszczyzny seniorek w ujeżdżeniu. Otwarte mistrzostwa województwa w tej konkurencji, jak również mistrzostwa w damskim siodle i eliminacji do mistrzostw Polski amatorów rozegrano w Zakrzowie.

Gospodarzem zawodów był Klub Jeździecki Lewada Zakrzów i jego reprezentanci zdominowali rywalizację. Tytuł w gronie seniorów wywalczyła Jagoda Dąbrowska na Attack With Me z łącznym wynikiem 132,929%, drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw Opolszczyzny zajął Mateusz Pola na Sandro (129,406%, oboje Lewada Zakrzów), a trzecia była Wiktoria Hanczewska na Da Capo 163 (128,093%, AKU Thomson).

Mistrzem w kategorii juniorów został Jan Limburski na Butterfly, wicemistrzynią Julia Rogowska na Rainbow (oboje Lewada), a trzecie miejsce zajął Maciej Wiórek na Jami (niezrzeszony).

W ujeżdżeniu w damskim siodle bezkonkurencyjna okazała się obecna mistrzyni Czech - Karolina Frankelova na Solo Famara XXI-5, uzyskując wynik 139,152%. Wyprzedziła ona Aleksandrę Nowicką na Hetmanie reprezentującą Stajnię pod Skowronikem (133,867%), natomiast brązowy medal wywalczyła Katarzyna Fert na Boliwii (130,947%, niezrzeszona).

W eliminacjach MP amatorów w ujeżdżeniu w kategorii seniorów zwyciężyła Marta Proszek (125,500%), a w kategorii juniorów Marta Sitek (130,577%). Obie zawodniczki awansowały do krajowych finałów, które odbędą się na początku czerwca również w Zakrzowie.