Archiwum

Nowa Trybuna Opolska

Piotr Morsztyn dorzucił kolejny medal do swojej kolekcji.

Piotr Morsztyn dorzucił kolejny medal do swojej kolekcji. ©Archiwum

Wicemistrz Polski z tamtego roku i triumfator ostatniego halowego Pucharu Polski oraz drugi w tegorocznym rankingu skoków przez przeszkody Piotr Morsztyn (KJ Osadkowski Jakubowice) wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów rozegranych w Dżonkowie.

Nasz jeździec na koniu Osadkowski Van Halen zapewnił sobie tym samym start na zbliżających się mistrzostwach Europy w Danii.

Podczas krajowego czempionatu w pierwszym półfinale Morsztyn był 8., a w drugim 15., i po tej części rywalizacji zajmował dopiero 11. lokatę. Jednak bardzo dobry przejazd w finale i wynik 9,31 dały mu brąz. Wygrał Marek Lewicki (Czahary Pogorzelica) - 4,31, przed Jarosławem Skrzyczyńskim (Agrohandel Śrem) - 8.

W stawce seniorów startowała także Alicja Grygier (Metpol Grodziec), kończąc zawody na 13. pozycji.

Lepiej poradziły sobie jej młodsze klubowe koleżanki, startujące w stawce juniorek. W tej rywalizacji także liczyliśmy na medal, choć jednej z dwójki naszych amazonek: Joanna Marciniak - Zuzanna Gowin. I szansa na to była spora gdyż Gowin rywalizację zaczęła doskonale i miała w pierwszym półfinale najlepszy czas i zero punktów karnych.
    Tylko czasem przegrała natomiast z czterema rywalkami drugi półfinał, ale w klasyfikacji generalnej obu przejazdów zajmowała ex aequo 1. miejsce z trzema innymi amazonkami. Z kolei Marciniak po słabszym drugim przejeździe klasyfikowana była na miejscach 5-9.

W finale Gowin na koniu Arkel spisała się jednak dużo słabiej i z 22 punktami zajęła dopiero 10. pozycję. Poprawiła się z kolei Marciniak na Chelsea Blue. 13 punktów karnych dało jej 5. miejsce.