Jeździectwo. Reprezentanci naszych klubów dobrze wypadli w zawodach w Kaliszu

Agnieszka Cecuga na koniu Frocken Glen Lady.
Agnieszka Cecuga na koniu Frocken Glen Lady. fot. Zbiory prywatne
W ośrodku Wolica rozegrano tam II krajowe zawody w skokach dzieci i młodzieży. Wysokie umiejętności pokazały zawodniczki Ostrogi i Royala Opole oraz reprezentant Turbudu Brzeg.

W konkursie finałowym na wysokości 95 cm (finał grupy C) 1. i 3. miejsca zajęła Joanna Marciniak na koniach Jurasek i Khamaro I, a czwarta była Natalia Cavour na koniu Sulima. Kolejna reprezentantka Ostrogi Agnieszka Cecuga na koniu Grange Surf Sparkle (Migotka) uplasowała się na 9. pozycji.

Jej trener Marek Cichecki dzień przed finałem zdecydował, że jego podopieczna pojedzie konkurs Grand Prix grupy D na wysokości 115 cm, a w rozgrywce 120 cm. Na koniu Frocken Glen Lady Cashel, jadąc pierwszy raz taką wysokość, pokonała parkur zapewniając sobie udział w rozgrywce.

Zakwalifikowało się do niej siedmiu zawodników. Opolanka przejechała rozgrywkę na wysokości 120 cm bez zrzutki, zajmując 3. miejsce w konkursie Grand Prix. W konkursie Grand Prix Dzieci (zawodnicy w wieku 12-14 lat na dużych koniach) wygrała Marciniak na koniu Cappucino 15. W finale rundy juniorskiej na 6. miejscu uplasowała się kolejna amazonka Ostrogi Opole Julia Cichecka.

Karolina Godoś z Royala na koniu Royal wywalczyła 3. lokatę w finale grupy B (wysokość przeszkód 85 cm). Z kolei w grupie E (małe konie) drugie miejsce na wysokości 115/120 cm zdobył Michał Polednia z Turbudu na koniu Soprano.