Jeździectwo. Rozpoczęła się walka o Puchar Lewady

Redakcja
Dorota Karpińska/Lewada
W Zakrzowie zaczęła się kolejna edycja jeździeckich zawodów w konkurencji ujeżdżenia – Puchar Lewady 2016. Bardzo dobrze wypadli debiutanci.

Aż 39 par w 3 kategoriach wiekowych zaprezentowało się na czworoboku podczas pierwszych zawodów z cyklu Puchar Lewady 2016 rozegranych w Zakrzowie.

Zwyciężczynią w kategorii juniorów młodszych została debiutantka Monika Bardelska na Oliwerze, która uzyskała notę 62,273%. Wyprzedziła Emilię Regulską na Nurcie (62,045%) oraz broniąca tytułu sprzed roku Julię Paterok na Filipie (60,682%).

W gronie juniorów najlepsza okazała się Marta Sitek na Demeter (66,200%), na drugim miejscu uplasowała się Julia Darowicka na Japonce (63,800%), natomiast trzecią lokatę zajęła Magdalena Stania na Granulce (62,400%).

Wśród seniorów wygrała Asenata Adamus na Krusie (63,194%), druga była Barbara Maj na Omedze (62,083%), a trzeci Krzysztof Kośmider na Carnivalu (59,722%).

W sezonie rozegrane zostaną cztery rundy zaliczane do Pucharu Lewady, a do klasyfikacji generalnej brane będą trzy najlepsze wyniki. Kolejne zawody odbędą się 21 maja.