Jeździectwo. Złoto Zuzanny Chmiel na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Zuzanna Chmiel (także na małym zdjęciu) na Revers Side.
Zuzanna Chmiel (także na małym zdjęciu) na Revers Side. fot. Archiwum klubowe
Finały OOM w ujeżdżeniu rozegrano w Drzonkowie (woj. lubuskie). Po zaciętej walce wygrała 15-letnia Zuzanna Chmiel na Revers Side z Ludowego Klubu Jeździeckiego Lewada Zakrzów.

To również duży sukces Lewady, która złoty medal w tej kategorii wiekowej zdobyła drugi rok z rzędu. OOM to równocześnie mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej do 15 lat.

Poprzedziły je eliminacje, które wyłoniły czołową piętnastkę zawodników z całego kraju.

Na tegoroczne finały zakwalifikowały się dwie reprezentantki Lewady. 14-letnia Katarzyna Bryś na Metylanie uplasowała się na 10. miejscu.