Judo. Trzy medale zawodników AZS-u Opole w Pucharze Polski

Judocy AZS-u Opole w dobrym stylu rozpoczęli zmagania w 2020 roku.
Judocy AZS-u Opole w dobrym stylu rozpoczęli zmagania w 2020 roku. materiały klubowe
Tomasz Szczepaniak, Hubert Pieczyński i Paweł Tylek z AZS-u Opole zakończyli na podium zmagania w pierwszym turnieju Pucharu Polski w Józefowie. Wywalczyli medale w trzech różnych kolorach.

Po najcenniejszy, złoty krążek sięgnął Szczepaniak, rywalizujący w kat. do 90 kg. W gronie 12 uczestników okazał się on zdecydowanie najlepszy, wygrywając wszystkie swoje cztery walki efektownymi rzutami. Po zakończeniu zmagań udał się natomiast, wraz z trenerem Tomaszem Kowalskim, na zawody Grand Prix w izraelskim Tel-Awiwie.

Pieczyński i Tylek zakończyli z kolei „na pudle” zmagania w kat. do 60 kg, w której boje toczyło siedmiu zawodników. Pierwszy z wymienionych zdobył srebrny krążek, a drugi brązowy. Co ciekawe, obaj przegrali po drodze z tym samym zawodnikiem - złotym medalistą Szymonem Śmiegielem z Szubinianki Szubin.

Poza trójką medalistów, barwy AZS-u w Józefowie reprezentowali jeszcze Jakub Pankowski i Mateusz Kozłowski. Obaj jednak odpadli w eliminacjach. Pankowski wygrał jedną walkę, a Kozłowski żadnej.