Juniorki SMS-u Opole siódme w mistrzostwach Polski

Zawodniczki SMS-u Opole i ich trener Patryk Fogel mogą być zadowoleni ze zmagań w kategorii juniorek. fot. Mariusz Matkowski
Turniej finałowy z udziałem ośmiu najlepszych polskich drużyn odbył się w Sulechowie koło Zielonej Góry. Nasz zespół trafił do grupy z Pałacem Bydgoszcz, Spartą Warszawa i Zawiszą Sulechów.

Opolanki wszystkie mecze grupowe przegrały: ze Spartą 0:3 (-18, -16, -22), z Pałacem 0:3 (-18, -11, -14) i z Zawiszą 1:3 (-21, 26, -22, -14).

W drugiej fazie turnieju nasze zawodniczki najpierw uległy Aluprofowi Bielsko-Biała 0:3 (-19, -21, -19), by w ostatnim meczu, o 7. miejsce znów spotkać się z zespołem z Sulechowa. Tym razem wygrały 3:0 (15, 25, 24).

- Realnie patrząc, nie było wielkich szans na równą rywalizację z najlepszymi zespołami - mówi trener opolskiej drużyny Patryk Fogel. - Mieliśmy zdecydowanie najmłodszą drużynę w turnieju. Podczas gdy w turnieju mogły występować dziewczyny z rocznika 1991, my nie mieliśmy ani jednej takiej. Co więcej mieliśmy nawet trzy dziewczyny o cztery lata młodsze. W kategoriach młodzieżowych to po prostu przepaść. Możliwość gry w finale oraz zdobyte na tym turnieju cenne doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłości. Siódme miejsce należy uznać za bardzo dobry wynik.

Mistrzem Polski został Pałac Bydgoszcz, a co ciekawe jego zawodniczka - Patrycja Polak, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju finałowego, otrzymała powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Skład drugiej w mistrzostwach Gedanii Gdańsk opierał się na zawodniczkach, które mają za sobą występy w ekstraklasie seniorek.

Pod lupą

Pod lupą

Skład SMS-u Opole
Martyna Paczkowska (rocznik 1992), Marta Sikora (92), Joanna Moczko (92), Daria Michalak (92), Barbara Szulc (92), Dominika Krupa (92), Agnieszka Kubacka (92), Marta Mazurek (93), Aleksandra Żyżyk (93), Karolina Jastrzębska (94), Vanessa Łobodzińska (95), Dominika Sachnik (95),
Sandra Salera (95).
Trener Patryk Fogel.

- Dla nas już sam awans do finału był dużym sukcesem - przyznał trener Fogel. - To nasz drugi finał z rzędu, bo rok temu ten sam zespół był piąty w Polsce w kategorii kadetek.

Trzeba przyznać, że to duże osiągnięcie, bo Opole to w zasadzie od zawsze "biała plama“ w siatkówce młodzieżowej w skali kraju. Jest też nadzieja, że ten sam zespół w przyszłym sezonie będzie już mógł się włączyć do walki o medale w kategorii juniorek.
Z nagrodą indywidualną z Sulechowa wyjechała Daria Michalak, która została uznana za najlepszą libero turnieju finałowego.