Juniorzy NTG Nysa pokazali się z dobrej strony

Archiwum klubowe
W Nysie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski seniorów i juniorów w gimnastyce sportowej.

W pierwszej grupie nie było zawodników miejscowego NTG, a kibice i młodzi zawodnicy oglądali ćwiczenia w wykonaniu najlepszych gimnastyków w kraju, choć najlepszy spośród nich Roman Kulsza (Kusy Szczecin) zaprezentował się tylko w ćwiczeniach dowolnych, rezygnując z udziału w wieloboju. Ten wygrał

Gospodarze dobrze wypadli natomiast w stawce juniorów. Najlepszy z nich Filip Wroński miał drugi wynik na drążku oraz trzeci na kółkach i koniu. W klasyfikacji wielobojowej zajął 3. lokatę z dorobkiem 68,750 pkt. Wygrał Dominik Górski (MKS Gdańsk; 74,650), przed Igorem Drążkowskim (Zawisza Bydgoszcz; 69,700 pkt).

Tuż a podium uplasował się nasz Patryk Siamro (67,650 pkt), szósty był Szymon Polaczy (49,850 pkt), siódmy Karol Kuglarz (48,700 pkt), a dziewiąty Gracjan Wilk, który startował tylko w skoku przez konia. Start gimnastyków NTG to prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.
Pierwsze zawody gimnastyczne mają za sobą także nysanki, które były na "Turnieju Młodości", gdzie rywalizowano w klasach od I do III oraz na zawodach kontrolnych kadry. W Zabrzu startowały Karolina Czarkowska, Aleksandra Orzeszek, Natalia Mrozek, Weronika Antosiak, Anita Dłużeń, Jowita Dunaj, Oliwia Puzia, Maja Dumańska, Natalia Litwin, Lilianna Skonieczna, Amelia Pawelec, Magda Czernal i Ivana Liber.

W finałach wystąpiły: Dłużeń - piąta na równoważni, Dumańska - czwarta w ćwiczeniach wolnych oraz Skonieczna - ósma na równoważni i w ćwiczeniach wolnych. W wieloboju w swoich klasach najwyżej były: Dumańska - 10. i Skonieczna - 17.