Jurek Owsiak: - Legendarna Praszka gra razem z nami od...

  Jurek Owsiak: - Legendarna Praszka gra razem z nami od ćwierć wieku! [wideo, zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału
  Mirosław Dragon

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  TV Praszka u Jurka Owsiaka. Od lewej: Leszek Cholak, Krzysztof Szczepański, Grażyna Walków, Jurek Owsiak, Bartosz Kałwak, Bartek Stańczyk, Radosław Antoniusz
  1/27
  przejdź do galerii

  TV Praszka u Jurka Owsiaka. Od lewej: Leszek Cholak, Krzysztof Szczepański, Grażyna Walków, Jurek Owsiak, Bartosz Kałwak, Bartek Stańczyk, Radosław Antoniusz i Jan Lebioda. ©fot. Krzysztof Szczepański

  Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Praszki tradycyjnie nagrali z Jurkiem Owsiakiem wywiad przed kolejnym finałem. Jak podkreśla dyrygent Wielkiej Orkiestry, bez Praszki finału by nie było!


  - Legendarna Praszka jest razem z nami! - cieszy się Jurek Owsiak. - Praszka po raz 25. organizuje Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy u siebie. Legendarna Praszka jest z nami! Niech się dzieje dużo w Praszce i na całym świecie.

  - Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej odbędzie się 13 stycznia, ale w Praszce już wcześniej będą się odbywały niesamowite historie! - dodał twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  - Zaczynamy już w piątek o godz. 18.00. Na stadionie miejskim będziemy biegać sobie, aż wybiegamy 264 kilometry, czyli odległość z Praszki do Warszawy. Będziemy biegać całą noc - mówi Bartek Stańczyk ze sztabu WOŚP w Praszce. - W sobotę grają z nami dyskoteki, a w niedzielę zaczynamy już o godz. 10.30 aż po Światełko do Nieba. Gramy, bawimy się i zbieramy datki do puszek.

  - Najbardziej niesamowity jest ten bieg. Ile?! 264 kilometry? - dopytywał Jurek Owsiak. - Niech nikt się nie zdziwi, jak będzie przechodził w nocy o 3.00 i zobaczy biegających ludzi w Praszce.

  - Zbieramy pieniądze dla dzieci małych i bez focha. Nie miejmy focha. Miejmy w sobie dużo radości po to, by 13 stycznia znowu pokazać, że Orkiestra potrafi wszystkich łączyć, a nie dzielić - zaapelował Jurek Owsiak.

  - I jeszcze jedno: jak co roku żeby móc zakończyć finał, Praszka musi przyjechać do nas do Warszawy, musi się pokazać, kiwnąć i dać zgodę i wtedy my mówimy: Finał się odbył! - dodał Jurek Owsiak. - Bez Praszki to tak jakby nie było finału. Na szczęście Praszka gra razem z nami.

  Szpital powiatowy w Oleśnie dostał do tej pory od Fundacji WOŚP sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 264 tysięcy zł. Sprzęt z serduszkiem jest na oddziałach: noworodkowym, dziecięcym i OIOM-ie.

  27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia, w niedzielę. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

  Hasło tegorocznej orkiestry brzmi: „Gramy dla dzieci małych i bez focha".

  Przez 26 lat istnienia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała na sprzęt medyczny ponad 951 milionów złotych.

  Na oddziały polskich szpitali trafiło prawie 60 tysięcy urządzeń medycznych z serduszkiem WOŚP, w tym 3 rezonanse magnetyczne, 8 tomografów komputerowych, 32 karetki, 721 USG i 1473 inkubatorów.

  W ubiegłym roku do opolskich szpitali na oddziały dziecięce trafiły nowe łóżka ze specjalnymi dostawkami dla śpiących rodziców. Dla rodziców, którzy spali do tej pory przy hospitalizowanym dziecku na twardym krześle, to jeden z najlepszych zakupów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Zobacz kwoty, jakie zebrały sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie oleskim w poprzednich latach:
  Zobacz: Co nowego w 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?  wideo: Dzień Dobry TVN/x-news

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal